РАЗГОВОРИ СУ О МИРУ, ОНИ НИСУ МЕСТО ЗА РАТНЕ ХУШКАЧЕ ИЗ ЕУ! Сијарто након руско-америчких преговора у Ријаду
РУСИЈА и САД су биле у праву што нису позвале ЕУ на разговоре у Саудијској Арабији, рекао је мађарски министар спољних послова Петер Сијарто.

FOTO: AP/Tanjug
У посту на Фејсбуку он је рекао да "не би требало да буде места" за оне који желе да се сукоб у Украјини настави у било каквим иницијативама које имају за циљ утирање пута ка миру.
Билатерални преговори Русије и САД почели су раније током дана у саудијској престоници Ријаду, а завршени су након 4,5 сати. Разговори, које предводе руски министар спољних послова Сергеј Лавров и амерички државни секретар Марко Рубио, први су директан покушај Москве и Кијева да обнове везе после скоро три године непријатељства, и очекује се да ће утрти пут за преговоре о решавању украјинског сукоба.
Разговори су, међутим, изазвали огорчење у ЕУ, чије су чланице жалиле да Вашингтон није успео да их консултује пре поновног успостављања дијалога са Москвом и да их није позвао за преговарачки сто.
- Ми, мирољубиви Мађари, чекамо ово три године! - рекао је Сијарто, чија је влада дугогодишњи критичар приступа Запада украјинском сукобу и заговорник мира и додао:
- Проратни Европљани жале да нису позвани да седну за сто... али зашто би били? Разговори су о миру, они нису место за ратне хушкаче! додао је он.

АМБАСАДА СРБИЈЕ ХИТНО РЕАГОВАЛА: Скандалозна изјава потпредседника Владе Северне Македоније
АМБАСАДА Србије у Скопљу изразила је данас дубоку забринутост поводом изјаве потпредседника Владе Северне Македоније задуженог за добро управљање Арбена Фетаија поводом 26. годишњице агресије НАТО-а на СР Југославију, која "не доприноси изградњи узајамног поштовања између две земље.
25. 03. 2025. у 19:11

РОДИТЕЉИ ПОГИНУЛЕ ДЕЦЕ ФОРМИРАЛИ ЖИВИ ШТИТ: Не дозвољавају да се тела однесу на обдукцију
РОДИТЕЉИ који су у пожару изгубили своју децу у дискотеци "Пулс" у Кочанима не дозвољавају да се тела настрадалих однесу на додатну обдукцију у Скопље, тражећи да им се одмах предају како би припремили сахране, јавља Плусинфо.
16. 03. 2025. у 19:40

Невин лежао у затвору 46 година, сада добија МАСНУ ОДШТЕТУ - али штету ништа неће моћи да умањи
ОДШТЕТА износи око 83 долара по дану за сваки дан који је Ивао Хакамада провео у затвору.
25. 03. 2025. у 10:23
Коментари (0)