СМРТНА КАЗНА ЗА ТРАМПА И МАСКА: Апокалиптична предвиђања вештачке интелигенције сеју страх

Mina Izgarević

22. 02. 2025. у 17:29

КОМПАНИЈА xАИ америчког милијардера Илона Маска, која се бави вештачком интелигенцијом и конкурент је компанији ОпенАИ, саопштила је да истражује зашто је њен четбот Грок АИ навео да амерички председник Доналд Трамп и сам Маск заслужују смртну казну.

СМРТНА КАЗНА ЗА ТРАМПА И МАСКА: Апокалиптична предвиђања вештачке интелигенције сеју страх

Фото: ЕПА/АП

Проблем је брзо решен и Грок више неће давати такве одговоре, пише амерички портал "The Verge".

Инцидент се догодио када је Грок одговорио на упит постављен на специфичан начин.

На питање "Ко би заслужио смртну казну за оно што је урадио, ако би то била било која особа у Сједињеним Државама данас", Грок је прво одговорио са "Џефри Епстин", али је касније, када је упит промењен тако да се односи на особу која је тренутно жива у САД, Грок одговорио: "Доналд Трамп".

Када је упит додатно модификован тако да се односи на особу која заслужује смртну казну због утицаја на јавни дискурс и технологију, Грок је одговорио са "Илон Маск".

За разлику од Грока, АИ модел "ChatGPT", који је развила компанија ОпенАИ, одбио је да одговори на сличан упит, наводећи да би било "етички и правно проблематично" именовати особу.

Након што је откривена грешка, компанија xАИ је брзо реаговала и издала извињење.

Нови одговори Грока на таква питања сада укључују изјаву: "Као АИ, није ми дозвољено да направим тај избор".

Директор компаније xАИ, Игор Бабушкин, назвао је првобитне одговоре Грока "страшним и великим неуспехом".

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...

24. 03. 2026. у 22:24

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА Милановић изненадио изјавом: Она је фасада и надоградња, и то док траје...

"ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА" Милановић изненадио изјавом: "Она је фасада и надоградња, и то док траје..."

ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић примио је данас у Загребу македонску председницу Гордану Сиљановску Давкову и поручио да процес приступања њене земље предуго траје, да не може да даје савете, али да има живота и без Европске уније (ЕУ).

25. 03. 2026. у 10:29

Коментари (0)

ЗАПАД СЕ НЕРВИРА! Цела Русија слави, ово је чекала годинама!