НЕ ДАМО ПАРЕ ЗА РАТ Фицо поручио: Словачка неће пружити финансијску и војну подршку Украјини за наставак сукоба
СЛОВАЧКА влада неће подржати Украјину ни финансијски ни војно да настави да води рат против Русије, изјавио је словачки премијер Роберт Фицо.

Foto: Profimedia
-Словачка неће подржати Украјину ни финансијски ни војно за наставак рата. Ако други то учине, ми ћемо то поштовати, навео је Фицо у саопштењу објављеном на платформи X, поводом састанка америчког председника Доналда Трампа и украјинског председника Володимира Зеленског одржаног у петак у Белој кући.
Он је додао да Словачка има "резерве према нереалној стратегији 'мира помоћу снаге', која би требало да послужи само као изговор за наставак рата у Украјини".
Фицо је напоменуо и да Словачка предлаже да коначни закључци самита ЕУ који ће се одржати у четвртак, 6. марта укључују, између осталог, и позив на моментални прекид ватре, без обзира када се постигне коначни мировни споразум.
Он је, такође, захтевао да се настави транзит руског гаса преко Украјине у Словачку и Западну Европу.
-Ако самит не буде уважавао да постоје друга мишљења осим наставка рата, Европски савет можда неће постићи договор о закључцима о Украјини у четвртак, упозорио је Фицо.
Он је додао и да Словачка поштује потребу јачања европских одбрамбених способности.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања
Препоручујемо

КАТАСТРОФАЛНИ ГУБИЦИ КИЈЕВА: Више изгубили војника него што су регрутовали
01. 03. 2025. у 18:05

РУСКА ПРОТИВОКЛОПНА РАКЕТА СА АИ: Револуционарна технологија која ће променити ток борбе
01. 03. 2025. у 21:33

"ТО ЛИЦЕ, ТЕ УСНЕ..." Трамп поново изазвао пажњу коментаром о својој портпаролки Каролин Левит (28)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поново је доспео у жижу јавности због необичног коментара о изгледу портпаролке Беле куће Каролин Левит.
14. 10. 2025. у 14:48

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.
14. 10. 2025. у 13:06

УШАО У РАКУ ПОСЛЕ СПУШТАЊА КОВЧЕГА: Син се опростио од Халида Бешлића (ФОТО)
ОПРОШТАЈ у Сарајеву од легенде народне музике, певача Халида Бешлића.
13. 10. 2025. у 15:50
Коментари (0)