ВАШИНГТОН УЧИНИО КОРАК КА ПОБОЉШАЊУ ОДНОСА СА МОСКВОМ: САД укидају ове операције које су биле уперене против Русије

03. 03. 2025. у 07:56

АМЕРИЧКИ министар одбране Пит Хегсет наредио је америчкој сајбер команди да обустави офанзивне сајбер операције против Русије, у настојању да та земља обнови односе са Русијом и да се постигне договор са Москвом о миру у Украјини, објавио је данас "Њујорк тајмс".

ВАШИНГТОН УЧИНИО КОРАК КА ПОБОЉШАЊУ ОДНОСА СА МОСКВОМ: САД укидају ове операције које су биле уперене против Русије

Фото: АП


У извештају америчког листа, који се позива на изјаве актуелног званичника и два бивша званичника упозната са наредбом министра одбране, наводи се да је то очигледно део ширих настојања да се руски председник Владимир Путин увуче у преговоре о Украјини и новим односима са Сједињеним Америчким Државама.

Додаје се да је наредба о обустви офанзивних сајбер операција против Русије издата пре сусрета америчког и украјинског председника, Доналда Трампа и Володимира Зеленског, у Белој кући, који се завршио разменом оштрих речи и без најављеног потписивања споразума о украјинским минералима.

Прецизан обим и трајање налога америчког Министарства одбране нису јасни, пошто је граница између офанзивних и одбрамбених сајбер операција често нејасна.

Ипак, задржавање приступа главним руским мрежама у сврхе шпијунаже кључно је за разумевање намера Путина док улази у преговоре, као и за праћење аргумената у Русији о томе на којим условима треба инсистирати и од чега би се могло одустати, оцењује њујоршки лист.

Бивши званичници су напоменули да је уобичајено да цивилни лидери наређују паузе у војним операцијама током осетљивих дипломатских преговора, како би избегли њихово избацивање из колосека. 

БОНУС ВИДЕО: ТРАМП СЛЕТЕО У МИЛВОКИ: Појачана безбедност након покушаја атентата

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (0)

ПЛЕМЕНИТИ И ОДАНИ: Људи „анђеоске душе“ рађају се у ова три хороскопска знака