ПРИХВАЋЕН УРСУЛИН ПЛАН: ЕУ значајно повећава издатке за наоружање
Лидери ЕУ су дали сагласност за план који је предложила Урсула фон дер Лајен.
Фото: Јутјуб/Military Archive
План подразумева обезбеђивање 800 милијарди евра за додатно наоружавање земаља чланица "ради повећања сопствене сигурности" и додане помоћи Украјини.
Сто педесет милијарди би требало да стиже задужењима из новог фонда и буџета ЕУ, а остатак од земаља чланица које би биле ослобођене обавезе поштовања правила дефицита од три одсто у домену улагања у војску.
У декларацији у коју је имао увид АФП, Европски савет наглашава потребу да се значајно повећају издаци за обрану.
Шефови држава или влада земаља чланица ЕУ окупили су се у Бриселу на ванредном самиту да би направили стратегију како даље да помажу Кијеву, у ситуацији када САД окрећу леђа од Украјине, али и Европе.
Препоручујемо
"ТИ СИ КРЕТЕН!" Жестока свађа у студију Хит твита, Бабић ударио на Антонијевића
ЖЕСТОКА свађа избила је вечерас у студију телевизије "Пинк" у емисији Хит Твит где гостују председница Народне Скупштине Србије Ана Брнабић, правник Милан Антонијевић и бизнисмен Бранко Бабић.
16. 11. 2025. у 21:55
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
ТАЈ МАЛИ ЖУТ БИКИНИ: Тенисерке запалиле нет фоткама са плаже
АРИНА Сабаленка и Паула Бадоса су у жижи.
18. 11. 2025. у 11:34
Коментари (0)