ОГЛАСИО СЕ ТРАМП НАКОН РАЗГОВОРА СА ПУТИНОМ: Овај рат никада не би почео да сам ја био председник

Марија Стевановић
Марија Стевановић

18. 03. 2025. у 20:25

МОЈ данашњи телефонски разговор са председником Русије Путином био је веома добар и продуктиван, написао је председник САД Доналд Трамп на друштвеној мрежи Истина.

ОГЛАСИО СЕ ТРАМП НАКОН РАЗГОВОРА СА ПУТИНОМ: Овај рат никада не би почео да сам ја био председник

Фото: ЕПА/ WILL OLIVER

Према његовим речима, двојица лидера пристала су на тренутни прекид ватре на читаву енергетику и инфраструктуру, уз разумевање да ће се брзо радити на потпуном прекиду ватре и, на крају, „завршетку овог веома ужасног рата између Русије и Украјине“.

„Овај рат никада не би почео да сам ја био председник! Разговарало се о многим елементима Уговора за мир, укључујући и чињеницу да гине хиљаде војника, а и председник Путин и председник Зеленски би желели да се он оконча. Тај процес је сада у пуном замаху и ефекту и ми ћемо, надам се, за добро човечанства, обавити овај посао!“, нагласио је Трамп.

Како је раније саопштио Кремљ, председници Русије и Сједињених Америчких Држава, Владимир Путин и Доналд Трамп, одржали су вечерас детаљан и отворен разговор о Украјини. Руски лидер је позитивно одреаговао на иницијативу да обе стране у сукобу прекину ударе на енергетску инфраструктуру 30 дана, истиче се у саопштењу.

(Спутњик)
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (0)

ФЕДЕРЕР ЈЕ ОСТАВИО НАЈДУБЉИ ТРАГ, АЛИ...: Познати тениски тренер открио ко је највећи свих времена