ЦРВЕНИ МЕТЕО АЛАРМ НА СНАЗИ У САД: Налет нове олује у Новом Мескиску, Тексасу, Мисурију, Арканзасу, Флориди
ЦРВЕНИ метео аларм због снажних олуја и шумских пожара и даље је на снази у неколико америчких држава, јер се очекује налет нове олује са северозапада Пацифика.

Foto: Tanjug/AP
Упозорења су на снази на југозападу Сједињених Америчких Држава, укључујући у Новом Мексику и деловима Тексаса, где се очекују удари ветра у петак достићи и до 60 километара на сат, пренео је данас АБЦ њуз.
Ватрогасци настављају да се боре против пожара Гејл у Новом Мексику, који је захватио 108 хектара, а до јуче је према изјавама званичника био обуздан на 25 одсто површине.
Црвени метео аларм је на снази и у јужној половини Мисурија и северном делу Арканзаса, где се очекују ударци ветра до 70 километара на сат, преноси Танјуг.
Према Одељењу за шумарство Арканзаса, под контролом је 96 шумских пожара широм те државе, али су четири нова пожара активна.
Југоисточна Флорида такође остаје под упозорењима због временских прилика, и повећане опасности од пожара од Вест Палм Бича до Мајамија.
Од петка поподне, на Флориди је 344 пожара било захватило 25.000 хектара, од којих су пожари обуздани на 30 одсто површине, а пожари су активни углавном у ненасељеним деловима Еверглејдса.
(Политика)

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

"ПЛАНИРАМ СВОЈУ САХРАНУ" Водитељка о тешкој болести
ЗВЕЗДА ријалити емисије „The Real Houswives of Beverly Hills“ и водитељка Теди Меланкамп (43), суочава се с тешком болешћу. Оперисала је тумор на мозгу, али се болест проширила и на плућа. Теди је открила да њен отац, рок легенда Џон Меланкамп (73), већ планира њену сахрану.
15. 06. 2025. у 21:19
Коментари (0)