НОВА ЗАШТИТА ОД ДРОНОВА Медведев предложио: Да поставимо ласерске системе за заштиту од беспилотних летелица

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

26. 03. 2025. у 18:03

У ЦИЉУ заштите од дронова потребно је распоредити високо ефикасне ПВО системе, укључујући оне засноване на новим физичким принципима, изјавио је заменик председника Савета безбедности Русије Дмитриј Медведев, током посете Централном федералном округу.

НОВА ЗАШТИТА ОД ДРОНОВА Медведев предложио: Да поставимо ласерске системе за заштиту од беспилотних летелица

Фото X/dstlmod

-Управо су нам били приказани пројекти који су, како се то сада каже, засновани на новим физичким принципима. Имам у виду системе ласерског оружја, предвиђене за уништавање малих циљева, рекао је Медведев током посете Централном федералном округу.

Он је истакао да противник максимално активно примењује дронове за нападе на објекте, укључујући цивилне инфраструктуре, упркос текућим преговорима.

-За заштиту од њих, неопходно је у најкраћем року распоредити високо ефикасне ПВО системе, укључујући и оне системе који могу да искористе те нове физичке принципе, додао је он.

Обраћајући се учесницима састанка, Медведев је предложио да се размотри шта је потребно урадити за испуњење овог задатка.

-Овај задатак не тиче се само производње, већ је повезан са припремом неопходног нормативног материјала, оценио је он.

(sputnikportal.rs)

БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИЈЕ НИ КУПИЛА КАРТУ, НА ПЛАЖИ ЈОЈ ПОНУДИЛИ БЕСПЛАТНУ ВОЖЊУ: Нови детаљи трагичне смрти Новосађанке у Будви

НИЈЕ НИ КУПИЛА КАРТУ, НА ПЛАЖИ ЈОЈ ПОНУДИЛИ БЕСПЛАТНУ ВОЖЊУ: Нови детаљи трагичне смрти Новосађанке у Будви

ТИНЕЈЏЕРКА је, како каже њен близак пријатељ, била девојка пуна живота, имала је много планова за будућност, а тек је имала 19 година, и цео живот је био пред њом, а сада је читава њена породица завијена у црно.

30. 05. 2025. у 14:42

УКРАЈИНА ИЗВЕЛА ЈЕДАН ОД НАЈВЕЋИХ НАПАДА НА РУСИЈУ: Аеродроми у Москви затворени, уништена важна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА ИЗВЕЛА ЈЕДАН ОД НАЈВЕЋИХ НАПАДА НА РУСИЈУ: Аеродроми у Москви затворени, уништена важна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је током ноћи извела један од највећих напада дроновима од почетка рата, гађајући више циљева на територији Русије. Због напада су московски аеродроми били приморани да привремено обуставе рад, што је изазвало хаос у ваздушном саобраћају.

28. 05. 2025. у 09:45

Коментари (0)

ПОРАЗ У РОКУ ОД 24 САТА: Шта ће бити у случају рата Русије и Велике Британије?