РАДИЛИ ЗА ЗАБРАЊЕНУ ОРГАНИЗАЦИЈУ: 4 новинара Ројтерса, АП-а и Сота Висион-а осуђени на по 5 година затвора
СУД у Москви осудио је данас четворо новинара Ројтерса, АП-а и руских независних ноивна Сота висион на пет година и шест месеци затвора због тога што су радили за Фондацију за борбу против корупције (ФБК) коју је основао покојни руски опозициони лидер Алексеј Наваљни.
Фото: Unsplash
Суд је осудио новинаре Сота Висион-а Артема Кригера и Антонину Фаворскају, продуцента новинарске службе Ројтерса Константина Габова и новинара Сергеја Карелина који је радио за АП за учествовање у екстремистичкој организацији чије је деловање забрањено у Русији, пренеле су РИА Новости.
Четворо новинара су тврдили да су невини и да им се суди зато што су радили свој новинарски посао.
Државни тужилац је претходно затражио од суда да се свакоме од новинара изрекне казна од по пет година и 11 месеци затвора.
Суђење је одржано иза затворених врата.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - ПОНУДА НА САЈМУ АУТОМОБИЛА: Погледајте како изгледају нови модели
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
НА ТРГУ ЗА ДОЧЕК НОВЕ ГОДИНЕ Објављено колико ће град платити Мерлину за концерт у "најлуђој ноћи"
Већина певача дочек Нове године проводи радно јер је ово својеврсна прилика да зараде огромне хонораре, који су неретко и по неколико пута већи у односу на стандардне.
29. 11. 2025. у 17:35
Коментари (0)