"ОСУЂУЈЕМО ТОТАЛИТАРНЕ МЕТОДЕ МОЛДАВИЈЕ" Захарова: Покушавају да униште аутономију Гагаузије

Новости онлине

17. 04. 2025. у 14:24

МОСКВА осуђује тоталитарне методе Кишињева против Гагаузије и позива међународне структуре да обрате пажњу на ситуацију, изјавила је Марија Захарова, портпарол Министарства спољних послова Русије.

ОСУЂУЈЕМО ТОТАЛИТАРНЕ МЕТОДЕ МОЛДАВИЈЕ Захарова: Покушавају да униште аутономију Гагаузије

Foto: Profimedia

- Одлучно осуђујемо тоталитарне методе молдавских власти, које примењују против Гагаузије и позивамо међународне структуре да обрате пажњу на флагрантно кршење људских права и националних мањина и приморају Кишињев да прекине да угушује народ Гагаузије - поручила је Захарова.

Она је оценила да се то све дешава управо у оном делу европског континента где се западноевропски државни и јавни званичници, наводно, толико брину о људским правима.

Према њеним речима, 25. марта је, под очигледно измишљеним изговором, приведена шеф Гагаузије Евгенија Гуцул, она је тренутно у кућном притвору.

- Молдавске власти предузимају активне покушаје демонтирања статуса овог региона - истакла је Захарова.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НУКЛЕАРНЕ СИЛЕ БИЛЕ НА ИВИЦИ РАТА, А ОНДА ЈЕ УСЛЕДИО ОБРТ: Кључан је био позив једног човека

НУКЛЕАРНЕ СИЛЕ БИЛЕ НА ИВИЦИ РАТА, А ОНДА ЈЕ УСЛЕДИО ОБРТ: "Кључан је био позив једног човека"

У ДРАМИ која је привукла пажњу светске јавности, амерички председник Доналд Трамп јуче је на друштвеним мрежама објавио да су Индија и Пакистан, након четири дана жестоких сукоба дуж границе, пристали на „потпуни и тренутни прекид ватре“.

11. 05. 2025. у 10:48

ПАНИКА У УКРАЈИНИ: Да ли је ово знак да Путин спрема нови напад орешником?

ПАНИКА У УКРАЈИНИ: Да ли је ово знак да Путин спрема нови напад "орешником"?

РУСИЈА ће 12. и 13. маја привремено затворити ваздушни простор изнад војног полигона и комплекса за лансирање ракета Капустин Јар, преноси украјински одбрамбени портал Militarnyi 10. маја, наводећи могућност тестирања балистичке ракете средњег домета.

10. 05. 2025. у 12:06

ВАНРЕДНА СИТУАЦИЈА, НАПАДНУТ ТАКМИЧАР: Дигнуто 1.300 полицајаца, почели нереди - ехо рата на улицама Базела (ФОТО)

ВАНРЕДНА СИТУАЦИЈА, НАПАДНУТ ТАКМИЧАР: "Дигнуто" 1.300 полицајаца, почели нереди - ехо рата на улицама Базела (ФОТО)

КАКО би обезбедиле сигурност током Евровизије, у светлу повећаног ризика од терористичких акција, швајцарске власти су ангажовале више од 1.300 полицајаца, уз додатне снаге из швајцарске војске, као и из суседних земаља - Немачке и Француске.

12. 05. 2025. у 15:25 >> 16:10

Коментари (0)

Како препознати симптоме пролећне алергије пре него што постану озбиљни?