РУСИ ЗАСУЛИ ДРОНОВИМА КИЈЕВ: Лансирано 80 летелица, има мртвих
ТОКОМ ноћи 18. маја, руске снаге извеле су масован напад дроновима на Кијевску област, користећи око 80 беспилотних летелица. У нападу је погинула једна жена, а повређено је троје људи – мушкарац стар 61 годину, жена стара 59 година и четворогодишње дете, саопштила је Војна управа Кијевске области.
Фото: Принтсцреен
- Нажалост, као резултат напада у Обухивском округу, жена је преминула од задобијених повреда. Повређени су 61-годишњи мушкарац, 59-годишња жена и дете од 4 године. Сви су хоспитализовани и пружа им се неопходна медицинска нега. Стање повређених је стабилно - изјавио је начелник обласне управе, Микола Калашњик.
Напад је нанео делимичну штету једној приватној кући, а прозори на оближњој стамбеној згради су полупани. Према извештају RBC-Украјина, напад је уследио убрзо након мировних разговора у петак, што украјинске власти тумаче као ескалацију и притисак Москве.
- То је била тешка ноћ. Руси традиционално користе рат и нападе као средство за застрашивање у преговорима - написао је Андриј Коваленко, шеф Центра за борбу против дезинформација Украјине.
Током ноћи, противваздушна одбрана Украјине деловала је на више тачака у покушају да заустави нападе, а узбуна је у Кијеву и источном делу земље трајала више од шест сати. Према војним каналима на Телеграму, у једном тренутку изнад Украјине се налазило преко 80 дронова из Русије.
Сви повређени из Обухивског округа су у болници, укључујући и дете, потврдио је Калашњик. Поред људских губитака, у округу је причињена и материјална штета на више стамбених зграда.
Истовремено, Ројтерсови новинари су чули експлозије и деловање украјинске ПВО у и око Кијева.
Дан раније, руски дрон погодио је минибус у Сумској области, усмртивши девет људи.
Председник Украјине Володимир Зеленски назвао је напад "намерним" и позвао на јаче санкције Москви, која је саопштила да је циљала војни објекат.
(Кијев пост)
Препоручујемо
УКРАЈИНСКИ ПОСЛАНИК: Кијев ће следећу рунду преговора почети са лошије позиције
18. 05. 2025. у 08:43
РАТ У УКРАЈИНИ: Руси ослободили моћно упориште украјинске војске
18. 05. 2025. у 07:44 >> 17:51
МЕДВЕДЕВ УПОЗОРАВА: Сами мировни преговори не доводе увек до краја непријатељстава
17. 05. 2025. у 19:55
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)