ВЕЛИКА РАЗМЕНА ЗАРОБЉЕНИКА: Хитно се огласило Министарство одбране Русије
ДВЕСТА седамдесет војника и 120 цивила враћено је у Русију у оквиру споразума о размени постигнутог са Украјином у Истанбулу, саопштило је Министарство одбране Русије.

Фото: Профимедиа/Илустрација
Кијеву је у оквиру размене предато 270 ратних заробљених војника и 120 цивила, додаје се у саопштењу.
- 23. маја, у складу са руско-украјинским споразумима постигнутим 16. маја у Истанбулу, са територије коју контролише кијевски режим враћено је 270 руских војника, као и 120 цивила, укључујући цивиле из Курске области које су заробиле украјинске оружане снаге. У замену је пребачено 270 украјинских ратних заробљеника и 120 цивила - наводи се у саопштењу.
- Размењени руски војници и цивили тренутно се налазе у Белорусији где им се пружа неопходна психолошка и медицинска помоћ. Сви руски војници и цивили биће достављени у Русију на лечење и рехабилитацију у медицинским установама - истиче се у саопштењу.
Планирано је да се велика размена, коју је иницирала Русија, настави наредних дана.
У Истанбулу су 16. маја одржани преговори између Русије и Украјине. Након састанка, Москва и Кијев су се договорили да размене заробљенике по формули „1.000 за 1.000“, као и да представе своје детаљно виђење могућег будућег прекида ватре и наставе преговарачки процес.
Помоћник руског председника, Владимир Медински, који је предводио руску делегацију, изјавио је да је руска страна задовољна резултатима састанка.
Како је изјавио председник Русије Владимир Путин након телефонског разговора са америчким колегом Доналдом Трампом 19. маја, Москва је спремна да сарађује са Кијевом на меморандуму о будућем мировном споразуму, који би могао да укључи и питања прекида ватре и принципе за решавање сукоба.
Након разговора са Трампом, Владимир Зеленски је рекао да би Украјина могла да потпише са Русијом меморандум о решавању сукоба и да чека руске предлоге како би представила своје виђење.

ПИТАЊЕ ЈЕ ДАНА КАДА ЋЕ ОТВОРЕНО ДА УБИЈАЈУ НА УЛИЦИ Вучић: Земља нам је у великој опасности, банда влада улицама! Победићемо ово зло заједно
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић обратио се нацији из Палате Србија после четири дана узастопног блокадерског дивљања и напада на објекте, полицију и грађане. Поручио је да је питање дана када ће блокадери да отворено убијају на улици, јер им је само то преостало. Рекао је да ће се у наредним данима чинити да се држава повукла, а онда ће показати сву своју одлучност и искористити сва средства на располагању да се врати поредак и мир у земљу. Са народом и грађанима заједно, победићемо ово зло, поручио је Вучић.
17. 08. 2025. у 12:14 >> 12:44

"СРАМ ВАС БИЛО ЗА СВЕ ШТО РАДИТЕ" Вучић са презиром одговорио Жаклини Таталовић на добацивања и упадице
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић одговорио је на упадице и добацивања новинарки Н1 Жаклини Таталовић.
17. 08. 2025. у 14:28

РАЗВОД АНИ ТЕШКО ПАО: Једна фотографија је доказ колико ПАТИ
НЕКАДАШЊА тенисерка Ана Ивановић, ухваћена је на плажи у опуштеном издању, али оно што је свима запало за око јесте избор књиге коју је држала у рукама.
18. 08. 2025. у 07:20
Коментари (0)