ПОСЛЕ ТРИ ГОДИНЕ “РАТНИХ НАПОРА”: Британија планира набавку 7.000 комада наоружања дугог домета и отварање 6 војних фабрика
ВЕЛИКА Британија ће изградити најмање шест нових фабрика за производњу оружја и експлозива у оквиру плана за повећање сопствених одбрамбених способности, за шта ће издвојити око 1,78 милијарди евра, саопштено је данас из британског Министарства одбране.
Фото: Профимедиа/Илустрација
Целокупан план, односно Стратешки преглед одбране, биће објављен у понедељак, јавља Ројтерс.
Према плану, Британија намерава да у року од 10 година произведе до 7.000 комада наоружања дугог домета, за шта ће бити отворено око 1.800 радних места.
-Тешко извојеване лекције из илегалне инвазије (руског председника Владимира) Путина на Украјину показују да је војска јака само колико и индустрија која стоји иза ње, рекао је британски министар одбране Џон Хили у саопштењу.
Минситарство одбране такође је саопштило да ће издвојити око шест милијарди евра на муницију за време садашњег сазива парламента.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - ПОНУДА НА САЈМУ АУТОМОБИЛА: Погледајте како изгледају нови модели
Препоручујемо
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ОД СУТРА УВОДИ ЗАБРАНУ: Нема више продаје једнократних вејпова
31. 05. 2025. у 21:35
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)
СТРАШНЕ сцене виђене су у комшилуку на кошаркашкој утакмици.
13. 03. 2026. у 19:25 >> 19:26
Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)
ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.
14. 03. 2026. у 11:54
Коментари (0)