АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ: Предлог нуклеарног споразума омогућава Ирану обогаћивање уранијума
03. 06. 2025. у 00:28
ПРЕДЛОГ нуклеарног споразума који су у суоботу Сједињене Америчке Државе дале Ирану омогућио би ограничено обогаћивање уранијума ниског нивоа на иранском тлу током временског периода који ће бити накнадно одређен, пренео је данас Аксиос позивајући се на изјаве два званичника упућених у то питање.
Повезане вести
БЛИСКИ ИСТОК СПРЕМАН ДА ДЕТОНИРА Све због Трампа: Иран ставио балистичке ракете у приправност, Израелска војска под узбуном
СИТУАЦИЈА на Блиском истоку ушла је у нову, опаснију фазу. Према наводима више међународних извора, америчком особљу у војној ваздухопловној бази Ал Удеид у Катару наређено је да напусти земљу до данас поподне, док Техеран истовремено ставља своје балистичке ракетне снаге у стање повишене приправности.
14. 01. 2026. у 18:11
„СТОТИНЕ РАКЕТА ОДЈЕДНОМ“: Може ли Америка да заштити USS Abraham Lincoln ако га Иран нападне у Персијском заливу? (ВИДЕО)
МОГУЋИ масовни удар који би укључио стотине иранских ракета представља један од најтежих сценарија за америчку морнарицу.
27. 01. 2026. у 20:33
БИЋЕ РАТА ИЛИ ОБРТ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ? Трамп тврди да Иран тражи договор: Ипак, америчка флота заузима борбене позиције
ДОК се у Персијском заливу појачава војно присуство Сједињених Држава, а регионалне тензије расту, амерички председник Доналд Трамп изнео је тврдњу која нагло мења тон јавне реторике.
27. 01. 2026. у 16:33
РАТ КУЦА НА ВРАТА: Трампова армада стигла на Блиски исток - амерички носач авиона и ратни бродови пред капијама Ирана (ФОТО/ВИДЕО)
АМЕРИЧКИ носач авиона УСС Абрахам Линколн и пратећа борбена група стигли су на Блиски исток, саопштила је америчка војска у понедељак, значајно појачавајући америчку војну моћ у региону у тренутку повећаних тензија са Ираном.
26. 01. 2026. у 18:21
ТРАМП УПОЗОРИО ИРАН: Прекините нуклеарне програме и насиље над демонстрантима или...
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп упозорио је Иран да мора да обустави тежње ка нуклеарном оружју и наговестио могуће будуће акције ако Техеран настави такве напоре.
21. 01. 2026. у 23:22
Најновије из рубрике
ДУБОКА ДРЖАВА НА АПАРАТИМА: Трамп изложио фотографију са Путином у Белој кући (ФОТО)
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп је изложио фотографију са руским лидером Владимиром Путином у Белој кући, снимљену током историјског самита на Аљасци прошлог августа.
27. 01. 2026. у 21:56
"ВЕОМА ДОБРЕ СТВАРИ СЕ ДОГАЂАЈУ..." Трамп поново проговорио о крају рата у Украјини
У ПРЕГОВОРИМА за окончање рата у Украјини догађају се добре ствари, изјавио је данас амерички председник Доналд Трамп.
27. 01. 2026. у 21:52
ТРКА У НАОРУЖАЊУ НИКАД БРЖА: „Сат Судњег дана“ померен ближе „нуклеарној поноћи“
НАУЧНИЦИ су померили казаљке симболичног „Сата судњег дана“ четири секунде ближе „нуклеарној поноћи“, изјавила је Александра Бел, генерални директор америчког часописа „Билтен атомских научника“ („Bulletin of the Atomic Scientists“), на видео конференцији.
27. 01. 2026. у 21:45
ВЛАДИМИР И ВЛАДИМИР ОЧИ У ОЧИ? Сада може да се преговара и о територијама и Запорошкој нуклеарки
ВЛАДИМИР Зеленски спреман је да се лично састане са руским председником Владимиром Путином како би разговарали о територијалном питању и Запорошкој нуклеарној електрани, изјавио је украјински министар спољних послова Андреј Сибига у интервјуу украјинским медијима.
27. 01. 2026. у 21:00
„СТОТИНЕ РАКЕТА ОДЈЕДНОМ“: Може ли Америка да заштити USS Abraham Lincoln ако га Иран нападне у Персијском заливу? (ВИДЕО)
МОГУЋИ масовни удар који би укључио стотине иранских ракета представља један од најтежих сценарија за америчку морнарицу.
27. 01. 2026. у 20:33
Коментари (0)