ИТАЛИЈАНСКИ МИНИСТАР ОДБРАНЕ ШОКИРАО: НАТО више нема разлог да постоји

Танјуг

20. 06. 2025. у 15:01

СЕВЕРНОАТЛАНСКИ савез (НАТО) више нема разлог да постоји, будући да Атлантски океан сада није центар света, изјавио је данас италијански министар одбране Гвидо Крозето.

ИТАЛИЈАНСКИ МИНИСТАР ОДБРАНЕ ШОКИРАО: НАТО више нема разлог да постоји

Foto: Profimedia

- НАТО више нема разлог за постојање. Некада је центар света био Атлантски океан, сада је то свет - рекао је Крозето током говора на Универзитету у Падови.

Он је истакао да су некада САД и Европа биле центар, док сада мора да се гради однос са остатком света, преноси Анса.

- НАТО је створен да гарантује мир и међусобну одбрану, а постаје организација која преузима тај задатак разговарајући са глобалним југом. То мора да постане нешто дубоко другачије, или нећемо постићи циљ безбедности у оквиру правила која важе за све - закључио је Крозето.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
УКРАЈИНСКИ ВОЈНИЦИ У КЛАНИЦИ ПОКРОВСКА: У граду је прави пакао, Руси довели све снаге које могу

УКРАЈИНСКИ ВОЈНИЦИ У КЛАНИЦИ ПОКРОВСКА: "У граду је прави пакао, Руси довели све снаге које могу"

РУСКА пешадија продрла је у градске границе једног од главних стратешких циљева председника Русије Владимира Путина, претећи да га опколи. Украјинске специјалне снаге укључиле су се у борбе у урбаном подручју.

29. 10. 2025. у 17:43

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Коментари (0)

УЗ ОВАЈ КРЕДИТНИ КАЛКУЛАТОР ЛАКО ИЗРАЧУНАЈТЕ РАТУ КРЕДИТА И УКУПАН ИЗНОС ЗА ОТПЛАТУ