"ЗНАЧИ ДА СВЕ РАДИМО КАКО ТРЕБА" Медведев: Трампове претње царинама од 10 одсто због БРИКС-а само потврђују наш успех

В. Н.

08. 07. 2025. у 14:40

БРИКС стиче све већи углед у светлу претњи председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа да уведе тарифу од 10 одсто земљама које подржавају ову организацију, изјавио је на друштвеној мрежи „Икс“ заменик председника Савета безбедности Дмитриј Медведев.

ЗНАЧИ ДА СВЕ РАДИМО КАКО ТРЕБА Медведев: Трампове претње царинама од 10 одсто због БРИКС-а само потврђују наш успех

Фото: ЕПА

- БРИКС добија на ауторитету. Трамп је најавио да ће за сваку земљу, која подржава политику БРИКС-а, бити уведена додатна царина од 10 одсто. То значи да све радимо како треба - навео је Медведев.

Раније је председник Трамп запретио земљама које подржавају БРИКС царинама од 10 одсто.

- Било која земља, која подржава антиамеричку политику БРИКС-а, биће подвргнута додатним тарифама од 10 одсто. Неће бити изузетака - написао је Трамп на друштвеној мрежи.

Касније је портпарол Беле куће Керолајн Левит изјавила да, по мишљењу председника, БРИКС тежи да поткопа интересе Сједињених Држава. Левит је истакла да ће Трамп „предузети све мере“ како друге земље не би искористиле САД за своје циљеве.
БРИКС (Бразил, Русија, Индија, Кина, Јужна Африка) је савез десет држава: Бразила, Русије, Индије, Кине, Јужне Африке, Уједињених Арапских Емирата, Ирана, Египта, Етиопије и Индонезије. Циљ ове организације је убрзање економског раста земаља чланица и јачање њиховог положаја у свету путем активне међусобне сарадње.

У новембру 2024. године председник САД запретио је земљама БРИКС-а царинама од 100 одсто, ако само покушају да замене долар. Трамп је упозорио да ће свака земља, која покуша да замени долар у међународној трговини, моћи само „да се поздрави са Америком“.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПИТАЊЕ ЈЕ ДАНА КАДА ЋЕ ОТВОРЕНО ДА УБИЈАЈУ НА УЛИЦИ Вучић: Земља нам је у великој опасности, банда влада улицама! Победићемо ово зло заједно

ПИТАЊЕ ЈЕ ДАНА КАДА ЋЕ ОТВОРЕНО ДА УБИЈАЈУ НА УЛИЦИ Вучић: Земља нам је у великој опасности, банда влада улицама! Победићемо ово зло заједно

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић обратио се нацији из Палате Србија после четири дана узастопног блокадерског дивљања и напада на објекте, полицију и грађане. Поручио је да је питање дана када ће блокадери да отворено убијају на улици, јер им је само то преостало. Рекао је да ће се у наредним данима чинити да се држава повукла, а онда ће показати сву своју одлучност и искористити сва средства на располагању да се врати поредак и мир у земљу. Са народом и грађанима заједно, победићемо ово зло, поручио је Вучић.

17. 08. 2025. у 12:14 >> 12:44

Коментари (0)

СВЕТ ТЕНИСА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Ево шта је управо саопштио Ју-Ес опен!