"НАБАВКА ОРУЖЈА И САНКЦИЈЕ РУСИЈИ": Огласио се Зеленски након разговора са Келогом
УКРАЈИНСКИ председник Владимир Зеленски изјавио је да је данас у Кијеву разговарао са специјалним америчким изаслаником за Украјину Китом Келогом о јачању противваздушне одбране, набавци оружја и увођењу санкција Русији.

Фото: АП
- Имали смо продуктиван разговор. Разговарали смо о путу ка миру и о томе шта практично можемо заједно да урадимо да га приближимо. То укључује јачање противваздушне одбране за Украјину, заједничку производњу и куповину одбрамбеног оружја заједно са Европом. И, наравно, санкције против Русије и оних који јој помажу - рекао је Зеленски у објави на Телеграму, преноси Укринформ.
Он је казао да се нада вођству Сједињених Америчких Држава, наводећи да је "јасно да се Москва неће зауставити уколико се њене неадекватне амбиције не зауставе силом“.
- Захвалан сам председнику Трампу на важним сигналима подршке и позитивним одлукама за обе наше земље. Ценимо подршку америчког народа - истакао је Зеленски.
(Танјуг)
Препоручујемо

АЛАРМ У МОСКВИ: "НАТО прирпема ову европску земљу за рат против Русије"
14. 07. 2025. у 12:36

"ОН ЖЕЛИ ДА УЗМЕ СВЕ!" Путин обавестио Трампа да креће у велику офанзиву, дао му и рок
14. 07. 2025. у 10:04

ПУТИН ПРЕД СПАВАЊЕ УВЕК РАДИ ЈЕДНУ СТВАР: "То је навика из детињства, од мојих родитеља"
14. 07. 2025. у 09:34

ПУТИН ИМА ПРЕДЛОГ ЗА КРАЈ РАТА, ПОДРЖАВА ГА И АМЕРИКА! Огласио се Лукашенко после састанка са руским председником
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је после данашњег састанка са руским лидером Владимиром Путином у Москви да ће Кремљ ускоро изаћи са „врло добрим предлогом“ за окончање рата у Украјини, који, како тврди, у великој мери подржавају и Сједињене Државе.
26. 09. 2025. у 20:19

РУСИ НАПАЛИ СЕВЕРНО ОД КИЈЕВА: Десетине хиљада људи без струје и воде, Украјинци бесни због недостатка одбране
РУСКИ дронови гађали су у четвртак, 25. септембра, кључну инфраструктуру у градовима Чернигов и Нижин на северу Украјине, оставивши десетине хиљада становника без струје и воде.
25. 09. 2025. у 16:56

МОГУЋА И ЗАТВОРСКА КАЗНА: Које санкције прете Лазићу - адвокат објаснио шта чека певача после саобраћајке
АДВОКАТ Бошко Журић детаљно је објаснио какве казне следују за оно што је урадио певач Дарко Лазић.
26. 09. 2025. у 12:39
Коментари (0)