"НЕМА НИКАКВОГ ОПРАВДАЊА" Калас: Све опције биће на столу ако Израел не испуни обећања за Газу
СВЕ опције биће на столу ако Израел не испуни своја обећања да ће бити повећана хуманитарна помоћ за Појас Газе, изјавила је данас висока представница Европске уније за спољну политику и безбедност Каја Калас.

Фото: АП
Калас је написала на платформи X да не може бити никаквог оправдања за убијање цивила који траже помоћ у Појасу Газе.
Навела је да је разговарала са израелским министром спољних послова Гидеоном Саром и да је јасно ставила до знања да израелска војска мора да престане да убија људе на местима за дистрибуцију помоћи.
Калас је рекла раније овог месеца да је Израел пристао да прошири приступ хуманитарне помоћи за Појас Газе, укључујући повећање броја камиона који превозе помоћ, прелаза и рута до дистрибутивних центара.
Више од 800 цивила убијено је док су покушавали да добију помоћ у Гази од краја маја када је дистрибуцију помоћи преузела Хуманитарна фондација за Газу коју подржавају Израел и Сједињене Америчке Државе.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО: РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

"СА РАЧУНА ПОДИГНУТ ОГРОМАН НОВАЦ, КОНТЕЈНЕР НЕСТАО" Ланетова ћерка изнела нове тврдње о имовини покојног оца
ПРОШЛО је четири године од смрти легенде нашег глумишта, Милана Ланета Гутовића, који нас је напустио 25. августа 2021. у 75. години.
02. 09. 2025. у 21:21
Коментари (0)