''ПЕТ ПРИНЦИПА ЗА ОКОНЧАЊЕ РАТА'' Нетанијаху и Трамп разговарали о плановима Израела за офанзиву у Гази
ИЗРАЕЛСКИ премијер Бенјамин Нетанијаху разговарао је са председником Сједињених Америчких Држава Доналдом Трампом о новим плановима Израела за офанзиву у Гази, саопштила је синоћ канцеларија израелског премијера.

Foto: Tanjug/AP
Двојица званичника разговарала су о плановима Израела да преузме контролу над преосталим упориштима Хамаса у Гази да би се рат окончао ослобађањем талаца и поразом Хамаса, саопштила је Нетанијахуова канцеларија, преноси Ројтерс.
Нетанијаху је јуче на конференцији за стране новинаре поновио да је циљ израелске војске да уклони Хамас и преузме ''безбедносну контролу'' над Појасом Газе, укључујући успостављање ''безбедносне зоне'' на граници са енклавом.
Он је навео ''пет принципа за окончање рата'', укључујући разоружавање Хамаса, ослобађање израелских заробљеника, демилитаризацију Појаса Газе, успостављање безбедносне контроле над енклавом и успостављање не-израелске мировне цивилне администрације, пренела је Ал Џазира.
Рекао је и да не жели да пролонгира рат, јер би то довело до тога да израелски таоци умру од глади.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
"СТАЗЕ КОСМЕТА": Ђаковица - Епизода 1
Препоручујемо

АМЕРИКА КРЕНУЛА У КАМПАЊУ: Потпуно укидање Агенције УН за помоћ палестинским избеглицама
08. 08. 2025. у 15:40

"ТО ЛИЦЕ, ТЕ УСНЕ..." Трамп поново изазвао пажњу коментаром о својој портпаролки Каролин Левит (28)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поново је доспео у жижу јавности због необичног коментара о изгледу портпаролке Беле куће Каролин Левит.
14. 10. 2025. у 14:48

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.
14. 10. 2025. у 13:06

Мосвка рекла "ЊЕТ" Америци: "Нема говора, не пристајемо на то - рат у Украјини се неће тако завршити"
"ТАЈ ОДГОВОР је добро познат, и доследност позиције Руске Федерације се не мења."
20. 10. 2025. у 15:40 >> 16:03
Коментари (0)