ПОРОШЕНКО О САМИТУ ТАРАМПА И ПУТИНА: Руски председник жели да "блебеће" о миру како би могао да настави да води рат
БИВШИ украјински председник Петро Порошенко оценио је данас да руски председник Владимир Путин води мировне преговоре са Трамповом администрацијом како би избегао примирје и наставио борбе у Украјини.

Епа
-Путин жели да блебеће о мировном процесу, како би могао да настави рат без икаквих ограничења, рекао је Порошенко за Си-Ен-Ен (ЦНН).
Порошенко, који је постао председник Украјине 2014. године убрзо након што је Русија анектирала Крим, а кога је 2019. године наследио Владимир Зеленски, позвао је Путина да пристане на прекид ватре пре почетка мировних преговора.
-Прекид ватре значи "Престаните да убијате невине украјинске цивиле". Прекид ватре значи "Престаните да губите време". Прекид ватре је изузетно важан корак за покретање мировног процеса, рекао је Порошенко.
Он је оценио да је "веома тешко преговарати о миру када сваког сата имате ракету изнад главе".
Пре састанка са Путином у петак на Аљасци, амерички председник Доналд Трамп је рекао да жели "брзо" прекид ватре и да ће санкционисати Русију ако Путин напусти самит без пристанка на примирје.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - СРпски "камов" већ четври дан гаси пожаре у Црној Гори

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

ПЕВАЧ НИЈЕ БИО НА ОЧЕВОЈ САХРАНИ: "Није ме гризла савест"
ПЕВАЧ Раде Лацковић доживео је трагедију која му је потпуно променила живот.
09. 09. 2025. у 11:31
Коментари (0)