ДЕСЕТ ЗЕМАЉА СПРЕМНО ДА ПОШАЉЕ ВОЈСКУ У УКРАЈИНУ: Французи и Британци шаљу стотине војника, ево где би били распоређени

Новости онлине

20. 08. 2025. у 10:15

ОКО десетак земаља спремно је да пошаље војску у Украјину у оквиру мировног споразума, саопштили су извори упознати са ситуацијом. Према њиховим речима, слању британских и француских војника у ту земљу након окончања сукоба била је посвећена седница европских представника која је одржана у уторак, 19. августа.

ДЕСЕТ ЗЕМАЉА СПРЕМНО ДА ПОШАЉЕ ВОЈСКУ У УКРАЈИНУ: Французи и Британци шаљу стотине војника, ево где би били распоређени

Фото Танјуг/АП

Према подацима Блумберга, у оквиру пакета безбедносних гаранција за Украјину који је у изради, у првој фази западне земље ће пружити помоћ украјинској војсци у „обуци и појачању“.

Очекује се да ће подршку пружити „мултинационална група“ у чији састав углавном улазе европски војници. Велика Британија и Француска спремне су да пошаљу „стотине“ својих војника, рекли су извори.

Још један део плана односи се на подршку Сједињених Држава у размени обавештајних података, надзору граница, испорукама оружја и, могуће, система противваздушне одбране.

Фото: Профимедиа

Такође је саопштено да су власти Велике Британије спремне да пошаљу војнике у Украјину заједно са контингентом такозване „коалиције вољних“ ради обезбеђивања ваздушне и поморске одбране, али не и на линију борбеног контакта, рекли су извори у разговору за Гардијан.

Како пише Политико, позивајући се на неименованог европског дипломату, Европска унија сматра да би слање трупа у Украјину од стране Велике Британије и Француске као гаранције безбедности могло да се суочи са потешкоћама због политичке слабости њиховог руководства и тешке економске ситуације.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (0)

ЈЕЗИВО! Две чувене лепотице ГОРЕЛЕ у запаљеним колима и нису могле да изађу! Ево како су сада (ФОТО)