ВАРНИЦА КОЈА МОЖЕ ДА ИЗАЗОВЕ ВЕРСКИ РАТ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Израел неовлашћено врши операције ископавања и рушења испод Ал Аксе

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

01. 09. 2025. у 01:21

АДМИНИСТАЦИЈА Палестинске самоуправе (ПА) за Јерусалим саопштила је данас, позивајући се на видео-снимке на интернету, да израелске власти врше неовлашћене операције ископавања и рушења испод комплекса џамије Ал Акса.

ВАРНИЦА КОЈА МОЖЕ ДА ИЗАЗОВЕ ВЕРСКИ РАТ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Израел неовлашћено врши операције ископавања и рушења испод Ал Аксе

Фото: Јутјуб принтскрин/Wildlife Israel Yuval Dax/Гугл мапе принтскрин

-Ове операције намерно циљају исламске старине које датирају још из периода Омејада, које стоје као живи сведоци и непобитни докази о законитом полагању права муслимана на локацију, наводи се у саопштењу, које се односи на владавину исламских калифа (661-750).

Наводи се да Израел уништава исламске археолошке знаменитости са циљем уклањања историјског идентитета џамије Ал-Акса у корист потенцијалне изградње јеврејског храма на том месту, као и да се ископавања спроводе без икаквог међународног надзора, преноси Ал Џазира.

Фото: принскрин/јутуб

Администрација ПА за Јерусалим окарактерисала је израелске акције као “злочин и очигледно кршење међународних закона и споразума који штите артефакте“.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - Хеликоптери Ка-32 и Супер пума у акцији гашења пожара у Каменој гори

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим (ВИДЕО)

СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)

ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.

17. 02. 2026. у 20:01

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

Коментари (0)

УПОРНОСТ ИХ ГУРА НАПРЕД: Ова три хороскопска знака имају моћ да мењају свет