ЗАХАРОВА УПОЗОРАВА: Запад понавља судбину Римског царства
ЗВАНИЧНА представница Министарства спољних послова Русије Марија Захарова упоредила је савремене западне државе са Римским царством, које је с временом престало да постоји због искривљавања истинских вредности.

Фото: ЕПА
- Римско царство је било највеће у смислу освајања, али и у погледу достигнућа у култури, науци и праву. Многа од тих достигнућа користимо и данас, и дивимо им се. Али, чим су вредности биле искварене, варварима није преостало ништа друго него да их униште. Варвари нису могли да освоје царство када су те вредности биле јаке и моћне - истакла је она током панел-дискусије: „Породица у фокусу. Како култура и медији могу помоћи у решавању демографског питања“ на XI Међународном форуму уједињених култура у Санкт Петербургу.
Како је истакла дипломата, кад се чак и у најјачем друштву изобличе вредности, онда друштво престаје да постоји.
- Данас је управо ово она средина која покушава да утиче на нас на тај начин. Оне (западне државе) разумеју да нас применом силе не могу победити, па су кренуле другим путем, заменом појмова - додала је Захарова.
Подсетимо, XI Међународни форум уједињених култура у Санкт Петербургу одржава се од 10. до 13. септембра. На форуму ће говорити више од 400 предавача из Русије и иностранства.Тема овогодишњег форума је „Повратак култури – нове могућности“.
Форум се одржава од 2012. године. Председник Русије Владимир Путин више пута је учествовао у његовом раду и указивао на мировну мисију културе, која зближава народе упркос политичким несугласицама или економским потешкоћама, и преноси људима високе вредности хуманизма, равноправности и узајамног поштовања.
(Спутњик)
Препоручујемо

ЛУКАШЕНКО ОТКРИО КО ОДЛУЧУЈЕ О КРАЈУ РАТА: Европске земље и Зеленски држе кључ
11. 09. 2025. у 18:56

"ТО ЛИЦЕ, ТЕ УСНЕ..." Трамп поново изазвао пажњу коментаром о својој портпаролки Каролин Левит (28)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поново је доспео у жижу јавности због необичног коментара о изгледу портпаролке Беле куће Каролин Левит.
14. 10. 2025. у 14:48

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.
14. 10. 2025. у 13:06

СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (0)