ЗВАНИЧНА РЕАКЦИЈА КРЕМЉА: Ево шта кажу о изборима у Молдавији
ПОРТПАРОЛ Кремља Дмитриј Песков изјавио је да су парламентарни избори у Молдавији протекли уз бројне неправилности.

AP Photo/Vadim Ghirda
- Као што су показали избори, који су, наравно, били пуни разних кршења и чудности, добра половина, ако не и више, грађана Молдавије заправо је присталица успостављања добрих односа са Русијом - рекао је Песков.
Према његовим речима, Москва би желела да у Кишињеву преовлада курс на нормализацију односа са Русијом.
- Русија би очекивала да антируски став у Молдавији уступи место прагматичнијем приступу, али тога за сада нема - нагласио је представник Кремља.
Песков је додао да Москва жали због позиције председнице Маје Санду у вези са присуством руских војника у Придњестровљу.
(РИА)

"НА СТОЛУ СУ РАТНИ ПРЕДЛОЗИ, БРИСЕЛ ХОЋЕ РАТ!" Орбан се хитно јавио из Копенхагена
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан навео је из Копенхагена, где учествује на самиту Европске политичке заједнице, да је ситуација озбиљна и да се на столу налазе, "отворени, ратно оријентисани предлози".
02. 10. 2025. у 08:59

(МАПЕ) ОВАКО ЋЕ СЕ КРЕТАТИ НЕВРЕМЕ У СРБИЈИ: Погледајте из часа у час, стижу снег и киша (ФОТО)
ПОГЛЕДАЈТЕ како ће се ледени облак кретати над Србијом и које крајеве кад погађа невреме. Данас и сутра облачно са кишом и хладно, осим на северозападу Војводине где ће се задржати суво време, најавио је РХМЗ.
02. 10. 2025. у 10:47

ОГЛАСИЛА СЕ БИЉА НАКОН РАСТАНКА ОД АЦЕ ИЛИЋА: "Видећу како време пролази..."
ИАКО растављени, Биља и Аца имају велики разлог за славље.
01. 10. 2025. у 12:20
Коментари (0)