ЏИХАДИСТИ ЈАВНО ПОГУБИЛИ ИНФЛУЕНСЕРКУ: Отели је на пијаци, па је убили у сумрак

ИНФЛУЕНСЕРКА са ТикТока Маријам Сисе јавно је погубљена у Малију, а за убиство су осумњичени џихадисти.

ЏИХАДИСТИ ЈАВНО ПОГУБИЛИ ИНФЛУЕНСЕРКУ: Отели је на пијаци, па је убили у сумрак

Фото: Shutterstock

Сисе, која је на друштвеним мрежама објављивала видео-снимке подршке владајућој војној хунти, добијала је претње смрћу пре отмице и убиства, пише Гардијан .

Маријам Сисе, која је имала више од 100.000 пратилаца на ТикТоку, често је позирала у војној униформи како би подржала војску. Прошлог петка су је на пијаци отели непознати наоружани људи.

Следећег дана у сумрак, исти људи су је вратили на Трг независности у Тонки и јавно погубили.

Иако нико није преузео одговорност за убиство, познато је да подручјем око Тонке, града удаљеног око 145 километара од Тимбуктуа патролира група повезана са Ал Каидом.

Сукоб у Малију је почео 2012. године, када су побуну Туарега преузеле џихадистичке групе повезане са Ал Каидом, а касније и са Исламском државом.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.

05. 07. 2026. у 12:34

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

ФИКСНЕ ПРОТЕЗЕ КОД ДЕЦЕ И ОДРАСЛИХ: Први корак ка здравом и лепом осмеху