"РУСКИ ЗВАНИЧНИЦИ МОРАЈУ БИТИ ИЗУЗЕТНО ОПРЕЗНИ" Песков: Стране обавештајне агенције раде посао
ПОРТПАРОЛ Кремља Дмитриј Песков изјавио је данас да руски званичници морају бити изузетно опрезни због постојања претње прислушкивања која спроводе стране обавештајне агенције.
Фото: Танјуг
- Обавештајне агенције раде свој посао. Посебно непријатељске. То налаже да руски званичници буду изузетно опрезни - рекао је Песков, реагујући на недавну изјаву шефа главне обавештајне управе Министарства одбране Украјине Кирила Буданова да званични Кијев можда прислушкује званичнике Кремља, преноси агенција Интерфакс.
Крајем новембра, портал Блумберг је објавио транскрипте телефонских разговора наводно вођених између специјалног председничког изасланика САД Стива Виткофа, и помоћника руског председника Јурија Ушакова и специјалног председничког представника Кирила Дмитријева.
Иако Ушаков није коментарисао разговоре, признао је да прилично често комуницира са Виткофом, укључујући и путем друштвене мреже WхатсАпп.
Ушаков је сугерисао да однекуд цуре информације или се спроводи прислушкивање "од стране оних који су заинтересовани за ометање дијалога између Русије и САД".
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО: РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње
Препоручујемо
"У ПАЦИФИКУ НИЧУ САВЕЗИ КОЈИ ЛИЧЕ НА НАТО" Шојгу: Они носе додатне претње за Русију
10. 12. 2025. у 10:21
ЕВРОАЗИЈА КАО АРЕНА ВЕЛИКИХ СИЛА: Русија, САД, Кина и Индија у игри утицаја
09. 12. 2025. у 17:08
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)
ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.
30. 12. 2025. у 20:45
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
ЈК ШОКИРАЛА: Открила откад НИЈЕ спавала са Душком, а били још у браку - посреди су ГОДИНЕ
ПЕВАЧИЦА Јелена Карлеуша, гостовала је код свог пријатеља и водитеља Бојана Јовановског, познатијег као Боки 13.
31. 12. 2025. у 13:35
Коментари (0)