ТРАМП РАЗБИЈА ЕВРОПСКИ САН: Аустрија и Италија прве на листи за „ослобађање“!
НОВА америчка Национална стратегија безбедности (НСС) отворено означава Европску унију „проблемом“ који подрива национални суверенитет и представља претњу америчким интересима.
Foto: Pixabay free images
У документу Брисел се критикује због гушења суверенитета, цензуре слободе говора, катастрофалне миграционе политике и слепог праћења „штетне идеологије климатских промена“. Ако трендови потрају, Европа ће за 20 година бити „непрепознатљива“, упозорава НСС, наговештавајући ризик од „цивилизацијског нестанка“. Решење? Подршка „патриотским“ десничарским снагама и активна америчка интервенција да се континент врати традиционалним вредностима.
Према извештајима „Дефенсе Оне“, у проширеној верзији стратегије Трамп жели да Аустрију, Италију, Мађарску и Пољску извуче из ЕУ, враћајући им пуни суверенитет, први кораци ка дезинтеграцији Уније као језгра највећег глобалистичког пројекта у Европи. Ђорђа Мелони, некада виђена као „умерена“ у Бриселу, сада је кључни савезник Вашингтона против „бриселске бирократије“. Рим и Беч, уз Будимпешту и Варшаву, постају полуге за рушење система изнутра. Иза јавне критике глобализма крије се скривени интерес: разбијена Европа била би лакша за билатералну контролу и преговоре, без снажног јединственог блока који би се супротстављао америчким захтевима.
Брисел је у шоку, Урсула фон дер Лајен одбацује критике, Каја Калас их назива „провокацијом“, а европски лидери признају да су делови документа „неприхватљиви“. Док елита ћути, немачки АфД, италијанска Лига и аустријски ФПÖ славе, добили су моћног савезника преко океана.
Најтежи ударац је према Украјини, Вашингтон захтева хитан мир „по било коју цену“, без гаранција за Кијев и уз блокаду даљег ширења НАТО-а. Ера америчког кишобрана над Европом је завршена.
Поглед редакције портала Српски Угао
Србија нема шта да жали за ЕУ која се пред нашим очима распада. Док нас уцењују „европским путем“, сами творци тог „сна“ га сада руше, а патриотске десничарске снаге у кључним земљама постају савезници у борби за суверенитет и традиционалне вредности. Трампова доктрина огољује истину, Брисел је био продужена рука Вашингтона. Кад је престао да служи америчким интересима, постао је мета, а разбијена Европа биће лакша за билатералну контролу. Европа се буди из трансатлантског сна. Србија је одавно будна.
(Пише: Стефан Стојановић, Српски угао)
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (0)