ОРБАН ПОРУЧИО: Безбедна и мирна Мађарска је кључ стабилне будућности

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

02. 01. 2026. у 16:03

БЕЗБЕДНА и мирна Мађарска је кључ стабилне будућности изјавио је данас мађарски премијер Виктор Орбан.

ОРБАН ПОРУЧИО: Безбедна и мирна Мађарска је кључ стабилне будућности

FOTO TANJUG/ MILOŠ MILIVOJEVIĆ/

Он је поделио видео снимак у коме Данијел Шандор Ковач, градоначелник општине Геберјен и посланик у Скупштини жупаније Саболч-Сатмар-Берег, говоре о томе како се сада живи у безбедној и мирној Мађарској, преноси Мађар немзет.

Према речима градоначелника Геберјена, једна од најважнијих мера националне владе била је антимиграциона политика и постављање граничне ограде, која гарантује миран свакодневни живот.

Данијел Шандор Ковач је говорећи о руско-украјинском рату, казао да мир може да се постигне брзо ако се мировној коалицији која се формира на глобалном нивоу да што већа тежина и ако лидери западноевропских земаља коначно схвате да мир може да се постигне само на тај начин.

Антиратни митинзи одржани су пред пуним салама на свим локацијама, што јасно показује да многи људи стају иза става за мир, наводи лист.

Врхунац догађаја био је појављивање Орбана, који је сваки пут давао детаљну процену спољнополитичке и унутрашње политичке ситуације.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - ПАТРОЛА СА ПУТНИЦИМА, НА БРЗОЈ ПРУЗИ, ОД БЕОГРАДА ДО СУБОТИЦЕ: "Вожња делује готово неприметно"

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: Види се да из авиона да је АИ - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.

22. 01. 2026. у 10:10

Коментари (0)

ПРОЛИЛИ СТЕ КАФУ ПО ТЕПИХУ? Ево како најлакше очистити флеку