ОРБАН ДИГАО АЛАРМ: Западна Европа се спрема за рат са Русијом - Ово више нису политички састанци
ПРЕМИЈЕР Мађарске Виктор Орбан изјавио је да се Западна Европа „отворено припрема за рат са Русијом“ и да седнице Савета ЕУ све више личе на „ратне савете“.
Фото: Профимедиа
- Видим шта се дешава на седницама Савета ЕУ и чврсто вам кажем да спремају за рат. Ти састанци више нису политичке расправе — у последње време то су ратни савети, где земље које су знатно веће од нас — Немци, Французи и тако даље — расправљају како ћемо победити Русе, како ћемо их натерати да плате репарације, како ћемо их натерати да врате новац који сада дајемо Украјинцима… Тако да у Западној Европи иде права припрема за рат - рекао је Орбан.
Он је навео да је претња увлачења Мађарске у рат „свакодневна опасност“, због чега, како је рекао, прве две тачке сваког плана мађарске владе за будућност гласе: „остати по страни од рата“ и „не давати свој новац Украјини“.
Орбан је такође изјавио да односе Русије и Мађарске не жели да назива „пријатељским“, већ „коректним и избалансираним“.
- Не желим да користим реч ‘пријатељски’, јер би то звучало као провокација, али ми имамо коректне, избалансиране односе са Русијом - рекао је мађарски премијер.
Према његовим речима, Мађарска тренутно има веома добре односе са Кином, Турском и земљама Средње Азије. Додао је да односи са Немачком нису у најбољем стању, али да имају потенцијал, док се то, како је навео, компензује продуктивном политичком сарадњом са Италијом.
Орбан је додао и да је Мађарска изградила добре везе са Чешком и суседним Словачком и Србијом, упркос „дугој и сложеној историји“ заједничког живота у суседству.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО - Хаос у Ирану: Пале државне зграде у целој земљи - У току је обојена револуција
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ПОНОВО КУВА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Ајатолах извређао Трампа, огласио се Стејт департмент
17. 01. 2026. у 15:31
ОРБАН СЕ ОГЛАСИО О ГРЕНЛАНДУ: Ево ко треба да одлучује о судбини острва
15. 01. 2026. у 21:44
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)