ИРАНСКИ ОДГОВОР НА ТРАМПОВУ АРМАДУ: Подморнице и ПВО системи поред хиперсоничних ракета држе на одстојању америчку морнарицу
28. 01. 2026. у 18:16
ОК Сједињене Државе појачавају своје поморско присуство у Персијском заливу, укључујући ударне групе носача авиона, разараче са вођеним ракетама и извиђачку авијацију, Иран одговара оним сегментом војне доктрине у којем види своју највећу предност – подводним ратовањем.
Повезане вести
(MAPA) ТЕХЕРАН ПОВЛАЧИ ЦРВЕНУ ЛИНИЈУ: Сваки амерички „циљани удар“ од сада се сматра објавом рата пуних размера (ВИДЕО)
ТЕХЕРАН је први пут јавно и недвосмислено затворио простор за такозване „ограничене“ војне сценарије које Вашингтон последњих година покушава да наметне као средство контроле ескалације.
30. 01. 2026. у 07:00
ТРАМП СПРЕМА РАТ? Блиски исток у неизвесности: Две ударне групе носача авиона плове ка Ирану, генерална проба је завршена, чека се удар
СЈЕДИЊЕНЕ Државе убрзано гомилају велике војне снаге око Ирана, на копну, у ваздуху и на мору, док се истовремено у Вашингтону наставља јавна реторика о „уздржаности“.
21. 01. 2026. у 07:00
ПРСТ У ОКО ТРАМПУ Иран затворио Ормуски мореуз! Први пут у историји један од најважнијих поморских путева блокиран (ВИДЕО)
ИРАН је објавио да је привремено затворио Ормуски мореуз за време војних вежби са бојевом муницијом.
17. 02. 2026. у 18:11
БИЋЕ РАТА ИЛИ ОБРТ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ? Трамп тврди да Иран тражи договор: Ипак, америчка флота заузима борбене позиције
ДОК се у Персијском заливу појачава војно присуство Сједињених Држава, а регионалне тензије расту, амерички председник Доналд Трамп изнео је тврдњу која нагло мења тон јавне реторике.
27. 01. 2026. у 16:33
РАТ КУЦА НА ВРАТА: Трампова армада стигла на Блиски исток - амерички носач авиона и ратни бродови пред капијама Ирана (ФОТО/ВИДЕО)
АМЕРИЧКИ носач авиона УСС Абрахам Линколн и пратећа борбена група стигли су на Блиски исток, саопштила је америчка војска у понедељак, значајно појачавајући америчку војну моћ у региону у тренутку повећаних тензија са Ираном.
26. 01. 2026. у 18:21
Најновије из рубрике
ПРОТЕРУЈУ СРБЕ: Аутомобил српских таблица у Дреници прекривен заставом са обележјима такозване ОВК
ГРУПА Албанаца прекрила је данас у Дреници на Косову и Метохији аутомобил са српским таблицама заставом на којој су обележја тзв. ОВК, а реагујући на снимак објављен надруштвеним мрежама, Игор Симић из Српске листе је упитао где је доследност међународних представника у погледу мултиетничности, људских права и владавине права и тзв. „напретку“.
17. 02. 2026. у 22:25
ДА ЛИ ЈЕ ОБАРАЊЕ ДРОНА РАКЕТОМ ОД МИЛИОН ДОЛАРА УСПЕХ? Украјински Ф-16 лансирају АМРААМ пројектиле В-В на Геран-2 (ВИДЕО)
НАКОН критика које је лидер кијевског режима Володимир Зеленски упутио на рачун дејства мобилних ватрених група украјинске противваздушне одбране, Кијев је почео да користи практично сва расположива средства како би одбио комбиноване нападе руских оружаних снага.
17. 02. 2026. у 22:11
БЕРЛИН СЕ СПРЕМА ЗА РАТ Украјински ветерани обучавају Бундесвер: Дебакл НАТО на маневрима - Рат дроновима се учи на фронту, не у кабинетима
СПОРАЗУМ који симболично мења устаљени однос снага унутар европске војне архитектуре формализован је 13. фебруара 2026. године.
17. 02. 2026. у 22:00
ЊУЈОРК ТАЈМС ОБЈАСНИО: Ево зашто повратак Мединског брине Кијев
КИЈЕВ је изразио забринутост због повратка руског председничког помоћника Владимира Мединског у руску преговарачку делегацију, сазнаје Њујорк тајмс.
17. 02. 2026. у 22:00
АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ: Зеленски наложио тиму да му организује састанак са Путином
ЛИДЕР кијевског режима Владимир Зеленски наложио је свом преговарачком тиму да му организује састанак са Владимиром Путином у Женеви, наводи "Аксиос".
17. 02. 2026. у 21:42
Коментари (0)