РУСИЈА ПОЗВАЛА НА УЗДРЖАНОСТ: На Блиском истоку невиђена ескалација тензија
МОСКВА очекује да ће у тражењу решења ситуације око Ирана преовладати преговори, изјавио је портпарол председника Русије Дмитриј Песков, преносе РИА Новости.
Foto: Profimedia
- Ипак рачунамо на то да ће политичко-дипломатска средства и преговори наставити да имају примат у тражењу решења - нагласио је он.
Додао је да Русија позива земље региона да и оне политичко-дипломатска средства прихвате као апсолутни приоритет у решавању било каквих проблема.
Портпарол Кремља је оценио да се у региону бележи невиђена ескалација тензија.
Руско-иранске поморске војне вежбе назвао је планским, истичући да се оне унапред усаглашавају.
- Русија наставља да развија односе са Ираном. Чинећи то, позивамо и наше иранске пријатеље и све стране у региону на уздржаност - истакао је Песков.
"Њујорк тајмс" је, позивајући се на америчке званичнике, објавио да су Сједињене Државе преусмериле десетине танкера за допуну горива, више од 50 ловаца и две ударне групе носача авиона у оквиру припрема за могућу ескалацију на Блиском истоку.
Преговори Ирана и САД о иранском нуклеарном питању одржани су у раније у дипломатској мисији Омана у Женеви. Иранску делегацију предводио је министар спољних послова Абас Арагчи, док је америчку делегацију предводио специјални изасланик председника САД Стив Виткоф.
Доналд Трамп је раније изјавио да ће, уколико Иран одбије да постигне договор, Вашингтон прећи на "другу фазу" деловања, која ће за Техеран бити "веома тешка".
БОНУС ВИДЕО: С-400 НА ЦРВЕНОМ ТРГУ: Новости снимиле понос руске армије
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)