"УКРАЈИНА ЖЕЛИ ПРОМЕНУ ВЛАСТИ У МАЂАРСКОЈ" Орбан изричит: Не желимо да Кијеву дамо новац!
МАЂАРСКИ премијер Виктор Обран изјавио је данас да се данас "нико не усуђује да тврди да нафтовод Дружба није оперативан" и да, како је рекао, чак и Украјинци кажу да не испоручују нафту из политичких разлога".
Foto: Profimedia
Орбан је рекао да Украјина тврди да тај нафтовод помаже Русији, али да Украјина тиме што је зауставила проток нафте заправо жели промену власти у Мађарској, рекао је Орбан за комерцијалну телевизију АТВ.
- То није у нашем интересу - казао је Орбан и додао је да Украјина мора да прекине нафтну блокаду преко нафтовода Дружба, на коме је од краја јануара обустављен проток руске нафте према Мађарској, на делу нафтовода који пролази преко Украјине, преноси агенција МТИ.
Он је рекао да се министри спољних послова Мађарске и Украјине месецима припремају да организују састанак са украјинским председником Владимиром Зеленским, "али да не постижу никакав напредак", као и да је Украјина поставила захтеве које Мађарска не може да испуни.
- Већ у овој фази припрема можемо рећи да не можемо да испунимо ове захтеве, заправо их одбацујемо. Не желимо да се одвојимо од јефтине руске нафте и гаса, без обзира на то колико Украјинци то захтевали и не желимо да Кијеву дамо новац нити да подржимо њихов рат, што је оно што они желе - рекао је Орбан.
Он је оценио да он има највеће шансе да држи Мађарску по страни од рата у Украјини, и да се зато кандидовао да преузме одговорност за наредне четири године, на изборима који ће бити одржани наредног месеца.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО:
ТЕХЕРАН У ПЛАМЕНУ: Снимци израелског и америчког рекетирања
Говор који је требало да „запали“ Америку: Иза кулиса обраћања Меланије Трамп
Са места на којем су амерички председници раније објављивали ратове или примирја, Меланија Трамп послала је личну поруку да је неправедно осумњичена за неморал, бранећи се од гласина да је Епстин посредовао брачној вези
16. 04. 2026. у 16:48
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)