МАКРОН СУТРА У ПОСЕТИ КИПРУ: Пружа подршку после напада дроновима и ракетама
ФРАНЦУСКИ председник Емануел Макрон посетиће сутра Кипар како би “показао француску солидарност“ са том земљом Европске уније, након што се прошле недеље нашла не мети напада дроновима и ракетама усред сукоба на Блиском истоку, саопштено је данас из Јелисејске палате.
Фото: Танјуг/AP Photo/Thomas Padilla
Макрон ће се у Пафосу састати са кипарским председником Никосом Христодулидесом и грчким премијером Кирјакосом Мицотакисом, пренео је "Фигаро".
- Циљ посете биће јачање безбедности око Кипра и у источном Медитерану, у сарадњи са нашим европским партнерима, како би се допринело деескалацији тензија у региону - додаје се у саопштењу француског председништва.
Француски носач авиона "Шарл де Гол", премештен је из Балтичког мора након ескалације на Блиском истоку у Средоземно море.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО:
ТЕХЕРАН У ПЛАМЕНУ: Снимци израелског и америчког рекетирања
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЕПСКИ ДЕБАКЛ! Арина Сабаленка избачена са Ролан Гароса
НАЈБОЉА тенисерка планете Арина Сабаленка неће се такмичити у завршници Ролан Гароса.
03. 06. 2026. у 15:48
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)