„ДЕМОКРАТИЈА У ЕВРОПИ УМИРЕ ПОД БРИСЕЛОМ“ Орбан поручио: Неће бити пробриселске и проукрајинске владе
РУКОВОДСТВО Европске уније гурнуло је током последњих 20 година Европу у неодрживу ситуацију, јер за Брисел европски народ није био први приоритет, већ мигранти, што је донело претњу тероризма, криминал, антисемитизам, антихришћанство и економска превирања, поручио је данас мађарски премијер Виктор Орбан на предизборној Конференцији конзервативне политичке акције у Будимпешти.
Фото: Чет ГПТ
Према његовим речима, Брисел је довео до највећег економског банкрота Европе, а након тога, Европа и даље није њихов први приоритет, већ Украјина, преноси МТИ.
- Европска демократија умире јер економски пропада, запетљана је у политичку цензуру и има мрежу невладиних организација за брзе одговоре и цензуру друштвених медија. Ако им се не свиђа оно што кажете, укинуће вам домет. Демократија умире у Европи јер се Брисел директно меша у националне изборе и финансијски подржава федералистичке снаге. Брисел не поштује уговоре, већ их издаје - навео је Орбан и поручио да у Мађарској неће бити "пробриселске и проукрајинске владе". Како је оценио, победа америчког председника Доналда Трампа на председничким изборима представљала је огроман успех за патриотске снаге света.
- Од победе председника Трампа, западни свет је постао боље место. Родна пропаганда се повукла, можемо поносно прихватити хришћанство као темељ и снагу одржавања наше цивилизације, а оно што је природно поново је истина, мајка је жена, отац је мушкарац, а породица је најстарија и најважнија институција наших народа - рекао је премијер Мађарске. Како је оценио, окончана је "прогресивна цензура", што је довело до тога да "можемо без одмазде рећи да не желимо миграције, да смо обуздали зелено лудило, да свет може бити заштићен само у складу са економским интересима!
Орбан је наставио да хвали и друге десничарске лидере у свету. "Какву смо годину имали ван Мађарске. Националне снаге Родрига Паза су заузеле Боливију, а трупе Хосеа Антонија Каста су ослободиле Чиле, док је у Аргентини Хавијер Милеј, након деценија левичарског амока, оборио инфлацију, средио буџет, средио јавне финансије, па чак и смањио сиромаштво", рекао је Орбан.
Говорећи о аргентинском председнику Хавијеру Милеју, Орбан је рекао да је Аргентина данас бастион десничарских снага, а сам Милеј "глобална рок звезда западних вредности". Навео је да су "патриоте" ојачале и у Европи, наводећи победу Андреја Бабиша у Чешкој, и додао да "чека да се Пољска врати". Грузијског премијера Ираклија Кобахиџеа назвао је "шампионом са Кавказа".
На конференцији је присуствовао и председник СНСД-а Милорад Додик, за којег је Орбан рекао да је заслужио "највеће титуле", јер је, како је оценио, преживео америчке санкције, уцене из Немачке и малтретирање из Федерације БиХ. "Верујте драги пријатељи, ми бисмо доживели колапс да смо преживели само пола онога што је преживео Додик. Али он је успео и хвала Милораде што сте данас са нама", рекао Орбан. Додик је потом поделио снимак Орбановог говора на свом налогу на мрежи X и написао за Орбана: "Пријатељ". Он се са Орбаном састао уочи почетка Конференције, рекавши да Република Српска има снажне пријатеље.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО
Препоручујемо
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (0)