Водитељ раставио Мађара на делове: Мислио да ће да води устаљени монолог, па га новинар "потопио"
ЛИДЕР странке Тиса, која је победила на парламентарним изборима у Мађарској, Петер Мађар учествовао је у директном програму Кошут радија, где је дошло до више прекида и вербалних сукоба између њега и водитеља емисије.
Фото: Профимедија/Shutterstock Editorial/Jakub Porzycki
На почетку разговора Мађар је казао да, након формирања владе, планира да обустави емитовање, како их је назвао, "пропагандних медија", као и доношење новог закона о медијима и формирање новог регулаторног тела, пренео је портал "ВГ".
Током емисије водитељ и Мађар су више пута прекидали један другог, при чему је водитељ инсистирао да поставља питања и тврдио да су Мађару раније били упућивани позиви за гостовање, док је Мађар навео да није имао прилику да се појави у јавним медијима у последњих годину и по дана.
У наставку је Мађар говорио о плановима своје странке, укључујући мере против корупције, оснивање Националне канцеларије за повраћај и заштиту имовине, као и покретање истрага о имовини посланика и њихових породица уназад 20 година.
Такође је најавио економске мере, укључујући покретање привреде, развој болница, наставак и проширења субвенција за режијске трошкове, као и смањење ПДВ-а на огревно дрво.
Говорећи о енергетици, Мађар је рекао да је наводно циљ обезбеђивање најниже могуће цене, сигурности и одрживости снабдевања, уз заштиту система чак и у случају међународних сукоба.
На питање о спољнополитичким контактима навео је да није разговарао са украјинским председником Володимиром Зеленским, уз образложење да још није на функцији премијера. Током емисије водитељ је у више наврата позивао Мађара да се обрати слушаоцима и прецизира политичке планове, док је Мађар тврдио да га водитељ прекида и да му не омогућава да изнесе ставове у потпуности.
(Танјуг)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)