Зеленски завршио са посетом Риму: Разговарао је са председником Републике Матарелом и премијерком Мелони

ИТАЛИЈАНСКА премијерка Ђорђа Мелони је потврдила украјинском председнику Владимиру Зеленском, током њиховог сусрета у Риму, посвећеност Италије промоцији економских санкција против Русије, истичући важност двадесетог пакета за смањење ресурса руске ратне машинерије.

Зеленски завршио са посетом Риму: Разговарао је са председником Републике Матарелом и премијерком Мелони

Фото: Jack Abuin/ZUMA Press Wire / SplashNews.com / Splash / Profimedia

- Увек уз Кијев, то је морална дужност и стратешка нужност, јер је подршка Украјини неопходност за безбедност Европе у целини - изјавила је премијерка Ђорђа Мелони.

У Палати Киђи изражено је и снажно интересовање за заједничку производњу дронова и противаздушних система, као и за испоруку медицинске опреме за поридилишта у Италији. Италија ће наставити да врши економски притисак унутар Г7 и ЕУ на Руску Федерацију, која и даље не показује конкретне знаке у преговорима, истрајава у нападима на цивиле и истрајава у циљању инфраструктуре неопходне за становништво, изјавила је премијерка током заједничке изаве на конференцији за штампу.

У сусрету са председником Серђом Матарелом, Зеленски се захвалио на његовом интегритету у осуди руске агресије.

Украјински председник је разговарао и са министром одбране Гвидом Кросетом. Том приликом потврђено је јачање билатералне одбрамбене сарадње.

Будућа сарадња ће обухватити и различите области, као што су развоји капацитета, размена искустава и научних лекција, као и индустријска сарадња у више сектора, укључујући противваздушну одбрану, беспилотне системе, муницију и поморски сектор.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

БИТКА ЗА ЕВРОПСКИ ТРОН: Арсенал тражи освету, ПСЖ жели да испише историју у Будимпешти