Почео нови рат, ситуација на ивици катастрофе: Наоружане групе напале војне положаје, одјекују експлозије, мета генерал

У ТОКУ су напади терористичких и исламистичких група широм Малија, па и у Бамаку. Мете су им аеродром, касарне а желе и да убију генерала који је на челу владе.

Почео нови рат, ситуација на ивици катастрофе: Наоружане групе напале војне положаје, одјекују експлозије, мета генерал

Photo: Screenshot/twitter/sentdefenderr

Борбе су се наставиле у близини војног кампа Сеноу, близу међународног аеродрома Бамако-Сеноу у главном граду, након координисаних напада у којим је погођено више локација широм Малијаданас рано ујутру.

Напади су усмерени на подручја у Бамаку, укључујући Сеноу и Кати, као и Севаре, Мопти, Гао и Кидал, што указује на високо синхронизовану операцију.

Главни аеродром у Бамаку и резиденција министра обране у Катију били су међу пријављеним метама, док су интензивне борбе забележене у Кидалу. Становници су пријавили експлозије и пуцњаву у неколико подручја.

- Генерални штаб Оружаних снага обавештава националну јавност да су неидентификоване наоружане терористичке групе циљале одређене стратешке тачке и касарне у главном граду и унутрашњости рано јутрос - наводи се у саопштењу војске.

- Борбе су у току. Позивамо становништво да остане мирно и будно. Наше одбрамбене и безбедносне снаге тренутно су ангажоване на уништавању нападача.

Мали се често од 2012. године суочава с нападима наоружаних група, укључујући претходне нападе 2024. године усмерене на Кати и подручје аеродрома Сеноу.

Земљом тренутно влада генерал Асими Гоита, који је председник транзиционе владе. Он је ефективно на власти од другог војног удара у мају 2021. године, када је сменио претходног привременог председника и преузео контролу над прелазном владом.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (0)

ТОС ПРОМОВИШЕ ЛЕТОВАЊЕ У СРБИЈИ: Када детаљно упознате наше прелепе планине, нема шансе да им одолите