ОРУЖЈЕ НИКАДА ПРЕДАТИ НЕЋЕМО: Док Иран потписује мир, његов сателит наговештава нешто друго

ВОЂА либанског покрета Хезболах, шеик Наим Касем, поновио је данас да та група никада неће прихватити позиве да положи оружје јер би то било равно њеном уништењу.

ОРУЖЈЕ НИКАДА ПРЕДАТИ НЕЋЕМО: Док Иран потписује мир, његов сателит наговештава нешто друго

Foto: Танјуг/AP Photo/Hassan Ammar, File

У говору поводом либанског државног празника, Дана ослобођења и отпора, он је рекао да би прихватање позива Сједињених Америчких Држава и њихових савезника да се Хезболах разоружа било равно уништењу групе и либанске одбране.

 - Разоружавање покрета би, у ствари, лишило Либан његове одбрамбене способности и послужило као увод у уништење, нешто што никада нећемо прихватити - рекао је Касем, пренела је Ал Џазира.

Он је истовремено критиковао либанску владу због њене слабости у поступању са израелским режимом и његовим присталицама, рекавши да та влада није способна да се супротстави агресорима.

 - Не тражимо од владе да се супротстави америчко-израелском пројекту, али барем не би требало да служи као средство за његово олакшавање. Либанска влада не сме да се супротстави сопственом народу, нити да усклади своје политичке циљеве са Израелом - рекао је шеик Касем.

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ПУТИН МОЖЕ ДА БУДЕ ЗАДОВОЉАН Руска војска рапортирала: Потпуно контролишемо небо изнад Константиновке

ПУТИН МОЖЕ ДА БУДЕ ЗАДОВОЉАН Руска војска рапортирала: Потпуно контролишемо небо изнад Константиновке

РУСКЕ јединице су успоставиле потпуну контролу над ваздушним простором у Константиновки у самопроглашеној Доњецкој Народној Републици, изјавио је командир чете 2. батаљона 1465. мотострељачког пука Јужне групе снага, позивног знака "Грек".

13. 07. 2026. у 16:33

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (0)

УСПЕШНА САРАДЊА КСВ И ФОНДАЦИЈЕ МЕРИДИАН: Финансијска инјекција за клубове са подручја Покрајине