"ИЗРАЕЛ ЈЕ НУКЛЕАРНА ОПАСНОСТ, НЕ ИРАН" Угледни професор и саветник у Пентагону открио да се ратом у Ирану скреће са много опасније теме

ГЛАВНА нуклеарна опасност са којом се суочава Блиски исток не долази из Ирана већ из Израела, рекао је за РТ професор Теодор Постол, бивши саветник за науку и политику за стратешка нуклеарна питања начелника поморских операција.

ИЗРАЕЛ ЈЕ НУКЛЕАРНА ОПАСНОСТ, НЕ ИРАН Угледни професор и саветник у Пентагону открио да се ратом у Ирану скреће са много опасније теме

Илустрација АИ/ЧетГПТ

Стручњак је упозорио да је руководство у Западном Јерусалиму поставило јеврејску државу на све опаснији пут.

Иако се верује да Израел поседује непријављени нуклеарни арсенал, власти у Западном Јерусалиму доследно одбијају да потврде или демантују то порицање. Питање иранског нуклеарног програма послужило је као оправдање за покретање удара на Иран раније ове године.

 - Не мислите да је Иран велика нуклеарна претња, да је велика нуклеарна нестабилност на Блиском истоку, Израел јесте - рекао је истакнути физичар МИТ-а током интервјуа са водитељем емисије „Going Underground“ Афшином Ратансијем, који је емитован у петак.

Постол је приметио да је израелско руководство довело земљу у ситуацију у којој чак и његови војни команданти упозоравају да су њихове снаге „на ивици“ и да су достигле границе онога што могу да ураде.

Позивајући се на извештаје, бивши стратешки саветник Пентагона рекао је да су израелски војни лидери рекли премијеру Бенјамину Нетањахуу да „не могу више ништа да ураде“, додајући да земља трпи велике губитке трупа.

Постол је рекао да Трампов очигледни страх од нуклеарног оружја сматра донекле умирујућим, описујући га као позитивну особину. Стручњак је рекао да је Трамп „изузетно ужаснут и уплашен нуклеарног оружја, што је добро“, додајући да верује да би шеф државе био упозорен да би свака одлука о употреби таквих капацитета „отворила кутију коју нико од нас не жели да види отворену“.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (0)

ХУМАНОСТ У ГЛАВНОЈ УЛОЗИ: Фондација Моззарт наставља са улагањима у заједницу