БУКТИ РАТ КИНЕ И ЕВРОПСКЕ УНИЈЕ: Оштар сукоб због рата у Украјини
ПОРТПАРОЛ кинеског Министарства спољних послова, Лин Ђијан, изјавио је данас да Кина одбацује оптужбе Европске уније да њена војска обучава руске трупе за борбу у Украјини, називајући их "неоснованим" и "клеветама".
Фото: AI generated
Лин је на редовној конференцији за новинаре у Пекингу рекао да су те тврдње "чиста клевета и блаћење", пренео је Чајна дејли.
Такође је нагласио да су те оптужбе "неосноване".
Висока представница ЕУ за спољну политику и безбедност, Каја Калас, изјавила је да је ЕУ потврдила извештаје да кинеска војска обучава руске трупе за борбу у Украјини.
Калас је такође рекла да Кина остаје један од кључних фактора који омогућавају Русији да настави рат против Украјине, због чега је Европска унија увела санкције против више кинеских субјеката.
Калас је истакла да унутар Уније остаје забринутост у вези са трговинским односима с Кином.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО: РУСКО МИНИСТАРСТВО ОБЈАВИЛО: Снимци дејстава специјалних снага Русије у Украјини
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ЈЕСТЕ, ШЕСТ ГОДИНА СМО ГЛУМИЛИ ПАР" Рада о вези са Миланом, ставила тачку на спекулаије: "Поповић нас је натерао..."
"МЕНЕ је то тада сметало, нисам се сналазила..."
07. 07. 2026. у 09:36
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)