ЈОШ ЈЕДНОМ ОБОРЕН РЕКОРД: Број новозаражених вирусом корона у свету већи од 250 хиљада

19. 07. 2020. у 07:22

БРОЈј нових случајева корона вируса у свету бележи рекордно повећање други дан заредом пошто је за 24 сата регистровано 259.848 новооболелих, саопштила је Светска здравствена организација.

ЈОШ ЈЕДНОМ ОБОРЕН РЕКОРД: Број новозаражених вирусом корона у свету већи од 250 хиљада

Фото: Depositphotos

Највећи скок новозаражених регистрован је у САД, Бразилу, Индији и Јужној Африци, наводи се у дневном извештају СЗО. Претходног дана регистровано је 237.743 новооболелих.

Број смртних случајева порастао је за 7.360, што је највећи дневни пораст броја умрлих од корона вируса од 10. маја.

У свету је овим вирусом заражено преко 14 милиона људи, а преминуло је скоро 600.000 пацијената, подсећа Ројтерс.

САД имају 3,7 милиона оболелих, Бразил преко два милиона, а Индија је постала трећа земља са више од милион случајева корона вируса.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.

05. 06. 2025. у 17:05

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.

07. 06. 2025. у 11:30

Коментари (0)

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)