РУСКИ АКАДЕМИК ДАО ОДГОВОР: Да ли астероид "2009 PQ1" представља опасност по нашу планету?
Астероид "2009 PQ1", који ће проћи поред Земље у августу, неће представљати опасност по нашу планету, изјавио је астрофизичар Јури Балега.

Фото: Принтскрин
Потпредседник Руске академије је навео и да ће још један астероид проћи поред Земље у априлу 2029. године, али да ни он неће угрозити нашу планету. Реч је о астероиду "Апофис", који ће поред Земље проћи толико близу да ће бити видљив голим оком.
Руски астрофизичар је истакао да шансе да "Апофис" удари у нашу планету ипак постоје, иако готово занемарљиве, и да оне зависе од тога да ли ће астероид упасти "у замку" земљине гравитације.
- Уколико се то догоди, постоји шанса да астериод удари у Земљу 2036. године, али је та могућност близу нуле, односно један према 100.000 - рекао је он.
У овом тренутку, људска врста не располаже средствима која би могла да спрече удар астероида у Земљу, рекао је Балега и додао да научници раде на томе како би тако нешто могло да буде изведено, као и да би разне опције могле да дођу у обзир.
Танјуг
Препоручујемо

КАЗАЊ СПРЕМАН ЗА ТЕСТ: Нова руска нуклеарна поморница 885М зарања у августу! (ВИДЕО)
25. 07. 2020. у 20:22

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

ШОК ПРИЗОР НА ЕВЗОНИЈУ: Човек стигао на границу у ово време, нема живе душе! Ево када да кренете пут Грчке
ЛЕТЊИ одмор за многе грађане Србије и региона започиње у бескрајном реду на граничном прелазу Евзони, на улазу из Северне Македоније у Грчку.
20. 07. 2025. у 11:15

ВЕЛИКЕ ДЕВОЈКЕ: Федерерове ћерке више нису мале - лепе близнакиње, видите на кога личе (ФОТО)
ПОРЕД њих две, Роџер Федерер је отац двојице дечака - Леа и Ленија.
22. 07. 2025. у 17:19
Коментари (0)