РАСПОРЕДИТИ ТРУПЕ ШТО БЛИЖЕ МОСКВИ: Највећа жеља свих америчких генерала

Новости онлине

09. 08. 2020. у 17:22

ЈАЧАЊЕ америчког војног присуства у САД води ка деградацији у сфери безбедности на континенту, саопштио је руски сенатор Константин Косачов.

РАСПОРЕДИТИ ТРУПЕ ШТО БЛИЖЕ МОСКВИ: Највећа жеља свих америчких генерала

Фото: ЕПА

- Распоредити своје снаге што ближе Москви је највећа жеља свих америчких генерала још од времена хладног рата. Међутим, ако је у то време све било више-мање јасно – заиста смо се плашили једни других и међусобно претили - након његовог завршетка је било потребно пронаћи објашњења својих амбиција у обуздавању наше земље. Објашњење је било пронађено у миту о наводној агресивности Русије и њеној тежњи за обновом СССР, при чему војним путем - објаснио је Косачов, додавши да су се многи европски савезници САД из НАТО-а упецали на ову геополитичку игру Вашингтона.

- Управо НАТО се приближава Русији, а не Русија НАТО-у. Управо НАТО својим постојањем крши принципе недељивости безбедности у Европи, управо НАТО повећава своју војну активност у Европи, а не обрнуто. Генерали НАТО-а управљају европским политичарима, што води ка деградирању у сфери безбедности у Европи - додао је сенатор.

По његовим речима, за ову ситуацију су одговорне искључиво САД и оне европске државе које пристају на јачање америчког војног контингента на својим територијама.

Шеф Пентагона Марк Еспер изјавио је раније да се повлачење америчких трупа из Немачке уклапа у стратегију обуздавања Русије.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК ОТКРИЋЕ, ЕВО КО ВОДИ ОБОЈЕНУ РЕВОЛУЦИЈУ У СРБИЈИ! Вучићевић разоткрио блокадерско-криминалну хоботницу, у све умешан ректор Ђокић!

ШОК ОТКРИЋЕ, ЕВО КО ВОДИ ОБОЈЕНУ РЕВОЛУЦИЈУ У СРБИЈИ! Вучићевић разоткрио блокадерско-криминалну хоботницу, у све умешан ректор Ђокић!

ГЛАВНИ уредник Информер ТВ Драган Ј. Вучићевић открио је шокантне податке о медијско-политичкој, блокадерској криминалној хоботници која се крије иза покушаја изазивања грађанског рата у Србији.

20. 07. 2025. у 15:05

Коментари (2)

ШЕШЕЉ ДОТУКАО ЗГУБИДАНЕ: Блокадери у друштво уносе насиље