ТРЕЋИ ДАН ПРОТЕСТА У БЕЛОРУСИЈИ: Почело хапшење демонстраната у Минску

Новости онлине

11. 08. 2020. у 19:32

БЕЛОРУСКА полиција је почела са хапшењем демонстраната у центру Минска, код станице метроа „Пушкинска“, јавља дописник Спутњика.

ТРЕЋИ ДАН ПРОТЕСТА У БЕЛОРУСИЈИ: Почело хапшење демонстраната у Минску

Фото: ЕПА

Полиција патролира градом и зауставља сумњива лица. Аутомобили свирају, изражавајући на такав начин незадовољство акцијама полиције. Неколико метро станица је затворено.

Међутим, у центру града се окупља све већи број људи. Припадници полиције покушавају да спрече окупљања у већим групама.

Како јавља дописник Спутњика, у центар белоруске престонице је већ стигла специјална техника, укључујући водене топове и аутобусе за превоз затвореника.

Фото: ЕПА

Подсетимо, немири у земљи су почели, практично одмах након објављивања првих резултата председничких избора на којима је опет победио Александар Лукашенко са 80,08% гласова. У многим белоруским градовима су почели непријављени масовни протести. Демонстранти су у центру Минска поставили барикаде од контејнера за смеће. Полиција је против њих користила сузавац, водене топове и светлеће гранате и потиснула их из центра града.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.

14. 10. 2025. у 13:06

Коментари (2)

ВЛАХОВИЋ ЗА ПРЕКИД ЈУВЕОВЕ ЦРНЕ СЕРИЈЕ: Реал Мадрид је у одличном ритму, а низ победа код куће улива страх у кости свим противницима