"ИСКОПАЛИ" АФЕРУ СТАРУ ПЕТ ГОДИНА: Сад и Бугари оптужују Русе за тровање, траже тројицу осумњичених
БУГАРСКА се придружила великој кампањи коју Запад води против Русије тако што је "ископала" стару аферу око наводног тровања оца и сина Гебрева, власника компаније "Емко", који су продавали оружје Украјини, а пре тога Грузији, уочи рата у Јужној Осетији 2008. године. Тужилаштво у Софији је саопштило имена тројице Руса за које се сумња да су 2015. године покушали да отрују тројицу Бугара.
ТРГОВИНА Јемељан Гебрев
На основу међународне потернице преко Интерпола сада Бугарска тражи Георгија Горшкова, који је користио лажно име Јегор Гордијенко, затим Сергеја Павлова који се представљао као Сергеј Љутенко и Сергеја Федотова чије је лажно име било Денис Сергејев. Бугарско тужилаштво тврди да су истражни органи проверили њихов боравак у хотелима и становима где су живели и разговарали са менаџерима хотела и особљем.
Један од тројице руских агената успео је, наводно, да уђе у гаражу Јемељана Гебрева и намаже отровом браву његовог аутомобила "нисан". Касније је Гебреву позлило на пословном ручку. Почеле су халуцинације и повраћање. Био је отрован и његов син Христо, као и један менаџер њихове фирме.
Истражитељи су тврдили да су бугарски грађани отровани диетилфосфонатом. Анализе крви направила је лабораторија универзитета у Хелсинкију и тада су тврдили да су отац и син Гебреви отровани једном од варијанти отрова новичок. У Москви су одбацили оптужбе да су Гебреве отровали руски агенти.
КОПИРАЈУ ЗАПАД
Тек кад су на Западу почели да говоре о групама руских агената које трују, и у Софији су одлучили да оптуже Русе. Очигледно уз помоћ западних служби, сада Бугари те Русе називају агентима ГРУ, руске војне обавештајне службе.
Препоручујемо
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
13. 02. 2026. у 12:40
СТРАДАЛИ МЛАДИЋ СИН ПОЗНАТОГ МУЗИЧАРА: Нови детаљи несреће у Сарајеву
ЕРДОАН Моранкић (23), који је страдао у трамвајској несрећи у Сарајеву, син је познатог музичара из Брчког Армана Моранкића, пише портал сарајевског Аваза.
13. 02. 2026. у 12:05
ХТЕЛА ДА ОПРОСТИ ПРЕЉУБУ? Шта се стварно десило између Ане и Бастија
ШТА се стварно десило између Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера?
13. 02. 2026. у 07:51
Коментари (3)