ПУТИН ПРОТИВ ИСТОПОЛНИХ БРАКОВА: Председник Русије ставио тачку на ову тему у Русији

Novosti online

17. 10. 2020. у 11:36

ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин жели да уведе промене којима би руским властима било забрањено признавање хомосексуалним браковима регистрованим ван земље.

ПУТИН ПРОТИВ ИСТОПОЛНИХ БРАКОВА: Председник Русије ставио тачку на ову тему у Русији

Фото Ап

"Правна рупа" у руском породичном закону препознаје истополне парове који су се венчали у иностранству све док није реч о блиским рођацима или некоме ко је већ венчан. То је довело до најмање два случаја у којима су руски службеници ненамерно признали хомосексуалне бракове од 2018. године.

Путин је ове седмице поднео нацрт амандмана на породични закон Русије који забрањује "неморална тумачења" међународних уговора.

- Забрана се првенствено односи на истополне бракове - цитира се неименовани члан Путинове радне групе за уставне амандмане. Извор је посебно указао на истополне бракове регистроване у иностранству, преноси "The Moscow Times".

Међународно право имало је приоритет у Русији пре него што је летос широм земље гласањем о уставним амандманима додељена предност руском уставу над међународним уговорима.

Руске власти ће тако сада моћи да оспоре "неморалне" међународне одлуке пред Уставним судом.

Сама Русија не региструје истополне бракове, а гласање за амандмане додало је у Устав и дефиницију брака као заједнице мушкарца и жене.

(Ведомости)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: Са тиме би могли заузети средње велику европску државу

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"

РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.

10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.

10. 08. 2025. у 18:11

Коментари (6)

ОВО ЋЕ ИЗАЗВАТИ МНОГЕ РЕАКЦИЈЕ: Ево шта су делије ноћас урадиле поводом дешавања у Црној Гори (ФОТО)