СУНЦЕ ЖАРИ, НАЦИЈА ЗАКЉУЧАНА: Док траје општи карантин у Француској, падају рекорди у лепом времену
СУНЧЕВИ зраци ових дана издашно заливају Француску. Време просто мами напоље, и то баш сад, када је на снази општи карантин.

Фото: EPA
Никад није било лепше, него сад кад не може да се излази из куће! И, такав је био највећи део године. Слично се дешавало и приликом првог карантина пролетос. Ова 2020. ће, кажу метеоролози, потући све рекорде по топлоти. Рекло би се да је на делу прави "Марфијев закон".
Израчунато је да је до сада у Паризу од почетка године било 2004 сата и 57 сунчаних минута, за разлику од само 1661 сат и 35 минута у просеку. Дакле, 350 сати сунца више! Рекорди падају редом.
Слично је и у целој земљи. Тако је почетком априла регистровано преко 27 степени, у Вишију је летос било преко 41, док се Лил средином септембра пржио на више од 35. На хладној Атлантској обали, у Булоњу на мору, последњег дана јула жарило је као на Медитерану, на 38 степени.
Метеоролози наговештавају све топлије време. У Паризу су већ почели да гаје поморанџе и палме, а на северу земље да подижу винограде. Такве прилике нарочито тешко падају затвореној популацији која може да се удаљи свега километар од куће, на сат дневно. Много наде зато се полагало у синоћно обраћање председника Макрона.
Французи су очекивали да им кретање бар буде повећано у радијусу од пет до десет километара, док су паркови окупани сунцем као у пролеће.
Препоручујемо

БОРБА ПРОТИВ КОРОНЕ: Уницеф ће да испоручи две милијарде вакцина у 92 земље
23. 11. 2020. у 23:59

ТОТАЛНИ КАРАНТИН: Бугарска планира да затвори скоро све од 27. новембра
23. 11. 2020. у 20:45

РАСКОМАДАО ТЕЛА ГЕЈ ПАРА, ГЛАВЕ СТАВИО У ЗАМРЗИВАЧ: Пороти се смучило због монструозног снимка, један није дошао на суђење (ФОТО)
КОЛУМБИЈСКИ држављанин Јостин Андрес Москера (35) проглашен је кривим за двоструко убиство у случају који је шокирао британску јавност.
21. 07. 2025. у 18:43

ШОК ПРИЗОР НА ЕВЗОНИЈУ: Човек стигао на границу у ово време, нема живе душе! Ево када да кренете пут Грчке
ЛЕТЊИ одмор за многе грађане Србије и региона започиње у бескрајном реду на граничном прелазу Евзони, на улазу из Северне Македоније у Грчку.
20. 07. 2025. у 11:15

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (1)