НОВИ СОЈ ВИРУСА СЕ ШИРИ ЕВРОПОМ: Заразнији је од "обичне" короне, изолован први случај у Италији
ПРВИ пацијент из Енглеске заражен мутираним вирусом изолован је у римској војној болници "Ћелио", пацијент је стигао са још једном особом из Енглеске, Италија затвара летове за Енглеску и из Енглеске.

Фото: Депоситпхотос
Мутација је шокантно забрињавајућа и развија се брзином каква до сада није забележена код корона вируса.
До сада је постојећи вирус мутирао 2 до 3 пута у месец дана, а овај је већ мутирао 23 пута у року две до три седмице, саопштила је италијанској јавности вечерас др Паола Стефанели из Високог института за здравље, као и то да се не зна да ли постојећа вакцина може да покрије овакав вирус јер то није било могуће истражити у кратком времену.
Због новог соја вируса корона, после Немачке, Аустрије, Холандије и Белгије и Италија ургентно затвара летове за Енглеску до 6 јануара, након чега ће се поновно разматрати ситуација. Додатни проблем је створен и великом броју Италијана који раде у Великој Британији јер су принуђени да тамо и остану за празнике.
Препоручујемо

ПОРАСТ ЗАРАЖЕНИХ КОРОНОМ У ИТАЛИЈИ: Више од 15.000 нових случајева, преминуле 352 особе
20. 12. 2020. у 20:26

"ЛОКДАУН" НЕ ПОМАЖЕ КОД НОВОГ СОЈА КОРОНЕ? Забрињавајући закључци британских научника
20. 12. 2020. у 18:32

И ДАЉЕ УЖАСНЕ БРОЈКЕ У ИТАЛИЈИ: Број заражених већи за 14.842 - преминуле још 634 особе!
08. 12. 2020. у 19:15

БУКТИ РАТ НА РЕЛАЦИЈИ БУДИМПЕШТА-ЗАГРЕБ Сијарто Пленковићу: Ти си лажов, хоћеш преко нафте да профитираш од рата у Украјини!
ОДНОСИ између Мађарске и Хрватске додатно су се заоштрили након што је мађарски министар спољних послова Петер Сијарто оптужио Загреб за ратно профитерство. Хрватски државни врх је у петак оштро одбацио оптужбе, а премијер Андреј Пленковић узвратио је назвавши Сијарта "изузетно безобразним".
27. 09. 2025. у 12:25

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.
27. 09. 2025. у 11:29

"ПОЧИВАЈ У МИРУ" Бајић се опростио од драгог колеге: "Нека ти је вечна слава"
ГЛУМАЦ, редитељ и професор глуме Енвер Петровци преминуо је у 72. години, 22. септембра.
27. 09. 2025. у 09:35
Коментари (1)