РУСКА МИРОВНА МИСИЈА: Извршена још једна размена заробљеника у Карабаху

28. 12. 2020. у 16:00

КОМАНДАНТ руских мировних снага у Карабаху Рустам Мурадов саопштио је да су Баку и Јереван извршили још једну размену заробљеника.

РУСКА МИРОВНА МИСИЈА: Извршена још једна размена заробљеника у Карабаху

Фото: ЕПА

- Данас је извршена још једна размена заробљеника. Као резултат рада руских мировних снага под мојом личном контролом, авион Ваздушно-космичких снага Русије испоручио је у Баку двојицу Азербејџанаца који су били заробљени, а четири заробљеника враћена су у Еребуни - рекао је Мурадов.

Он је додао да ће руски мировњаци и даље доприносити строгој примени трилатералног споразума.

О повратку четворице Јермена који су се налазили у заробљеништву у Азербејџану објавио је и јерменски вицепремијер Тигран Авињан на свом каналу на Телеграму.

- Уз посредовање Руске Федерације и Међународног комитета Црвеног крста, четворица јерменских заробљеника вратила су се данас у Јерменију. Њихове породице већ су обавештене о њиховом повратку - написао је Авињан.

Лидери Русије, Азербејџана и Јерменије, Владимир Путин, Илхам Алијев и Никол Пашињан, потписали су 10. новембра заједничку изјаву о потпуном прекиду борбених дејстава у Нагорно-Карабаху. Како се наводи у изјави, један део региона прелази под контролу Азербејџана, стране ће разменити заробљенике, а руске мировне снаге биће распоређене дуж контакт линије и дуж Лачинског коридора који повезује Карабах са Јерменијом. Документ потписан 10. новембра представља четврти покушај постизања стабилне деескалације. Претходна три била су неуспешна.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (0)

БРАВО, БОСНО! Новак Ђоковић пресрећан