У ВРЕМЕ КОРОНЕ 300.000 ВИШЕ УМРЛИХ: Већа смртност у земаљама Европске уније

У ПЕРИОДУ од марта до октобра прошле године, у земљама Европске уније је умрло 297.500 људи више, него у истом периоду 2016. до 2019. године, показују подаци "Еуростата". Статистика показује да је повећана стопа смртности широм ЕУ врхунац имала у раној фази пандемије корона вирусом у априлу 2020. године и износила је 24,9 одсто. После летњег затишја, број умрлих је скочио на јесен.

У ВРЕМЕ КОРОНЕ  300.000 ВИШЕ УМРЛИХ: Већа смртност у земаљама Европске уније

Фото: ЕПА

Највиши пораст  броја преминулих имала је Пољска са 97,2 одсто, потом Бугарска и Словенија са 94,5, односно 91,4, док је најмањи морталитет забележен у Данској, Финској и Естонији и креће се од 5,5 до 6,4 одсто. Са 0,7 одсто мање умрлих, Норвешка, која није чланица ЕУ, једина је земља обухваћена анализом, која у новембру 2020. године није евидентирала већи број преминулихх.

Значајан пораст смртности подудара се с пандемијом КОВИД-19, али подаци "Еуростата" не класификују смртност према узроку смрти, полу и старости.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.

16. 06. 2026. у 12:22

Коментари (0)

ВАНРЕДНО: Вучић се обратио  нацији